30. Мы столько можем, сколько знаем. Знание – сила. (Ф. Бекон)

Масюк Є.Є.

Звіт з переддипломної практики: 39 с., 4 рис., 2 табл., 83 першоджерел.

Об'єктом дослідження були процеси взаємодії металу з ливарною формою при отриманні виливків з керованою структурою і властивостями, включаючи використання технології лиття за газифікованими моделями, а також при введенні макро - і мікроармуючих елементів з металевих і неметалевих матеріалів в ливарну форму.

Мета роботи розробка теоретичних основ і технологічних процесів лиття в піщані форми на базі вивчення закономірностей управління цими властивостями, створеними шляхом введення металевих, неметалевих макро - і мікроелементів модифікуючої, армуючої та легуючої дії на поверхні та в порожнини ливарної форми.

В роботі визначені: способи інтенсифікації охолодження виливків у ливарних формах із незв’язаного вогнетривкого наповнювача, визначено механічні, фізичні і технологічні властивості кварцових та металевих наповнювачів, наведено теплофізичні властивості формувальних матеріалів, розглянуто особливості технології лиття за газифікованими моделями і можливості її застосування для управління формуванням виливки |виливок|.

ЛИТТЯ ЗА МОДЕЛЯМИ, ЩО ГАЗИФІКУЮТЬСЯ, ТЕПЛОМАСОПЕРЕНЕСЕННЯ, АРМОВАНІ ВИЛИВКИ, АРМУЮЧІ ЕЛЕМЕНТИ, ТЕПЛОФІЗИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ.