39. Визитная карточка руководителя – умение расположить к себе.

Комп'ютеризовані процеси лиття

Сучасне виробництво неможливо уявити без використання комп’ютерних систем та інформаційних технологій.

0001

Так само взагалі неможливо уявити комп’ютер, телевізор, мобільний телефон та багато інших сучасних електронних приладів та засобів зв’язку без ливарного виробництва. Це все будуть комплекти високотехнологічних, досить дорогих електронних компонентів, але вони не будуть мати тієї необхідної жорсткої основи, що забезпечує їх функціонування, мобільність міцність, інші властивості, та й взагалі той вигляд цих приладів до якого ми звикли.

0002 З огляду до ефективність виробництва, його конкурентоспроможність нагальною вимогою є скорочення термінів підготовки випуску нової продукції, контроль якості на всіх етапах виробничого процесу, своєчасне забезпечення виробництва необхідними складовими та комплектуючими.
0003

Все це можливо лише завдяки використанню комп’ютерних систем та інформаційних технологій. Ливарне виробництво не є винятком.

Комп’ютерні програми дозволяють створювати, моделювати, керувати та контролювати будь-яке виробництво на всіх стадіях.

Перший вітчизняний та зарубіжний досвід створення програмно-комп’ютерних комплексів для ливарного виробництва показав недоцільність та неефективність використання традиційних підходів. При розроблені таких систем залучались програмісти та фахівці з комп’ютерної техніки (а в ті часи з електронно-обчислювальної техніки, бо термін "комп’ютер" не мав тоді сьогоднішнього змісту та вжитку), що не мали відповідних знань з базової інженерної підготовки, а саме з матеріалознавства, теорії плавлення металів, теорії кристалізації розплавів, теорії формоутворення та багато інших. Більшість з таких залучених фахівців навіть приблизно не тільки уявляли які властивості має той чи інший метал та, відповідно, сплави, але й не володіли відповідною термінологією.

Багато проблем виникало на початковому етапі розроблення та використання таких систем, доки не поєднали знання інженерів-ливарників та знання програмістів та фахівців з комп’ютерної техніки в одній особі, адже переважна більшість комп’ютерних програм створюються саме для обслуговування технологічних процесів..

Підготовка спеціалістів ведеться за наступними напрямками:

• Технічне забезпечення комп’ютерних технологій процесів литва
  • Програмне забезпечення комп’ютерних технологій процесів литва

Під час підготовки за вказаною спеціалізацією студенти набувають знань та навичок з будови комп’ютерних систем та мереж, структури та принципів функціонування складових комп’ютера (центральний процесор, пам'ять, шини обміну даними та ін.), периферійних пристроїв, що забезпечують контроль та керування технологічними процесами.

Окремо розглядається однин з напрямків використання комп’ютерних технологій у ливарному виробництві , а саме – вимірювання та контроль температури в межах 20-2000 градусів з подальшим використанням отриманих вимірювань для наукової роботи (аналіз кривих охолодження та нагріву), або для контролю та керування технологічними процесами. Для таких вимірювань на базі комп'ютерів створюються відповідні контрольно-вимірювальні програмно-комп’ютерні комплекси реєстрації даних. Це, так би мовити, окремий яскравий приклад, розроблення та організація роботи комплексів при поєднанні знань технолога та ІТ-спеціаліста.

Таких прикладів може бути безліч, з огляду на те, що ливарне виробництво, внаслідок об’єктивних та суб’єктивних причин, було останнім промисловим об’єктом до якого звернулись погляди та зусилля фахівці з ІТ технологій.

Але жодна, навіть унікальна комп’ютерна система не може працювати без відповідного програмного забезпечення.

Тому важливе місце у підготовці приділяється вивченню та використанню мов об’єктно-орієнтованого програмування. Студенти вивчають та набувають навичок у створенні програм у середовищі Visual Studio. Набуті знання та навички дозволять створювати власні прикладні додатки, бази даних, системи автоматизованого проектування та керування для роботи у середовищі Windows, у тому числі і мережеві.

Загальна та спеціальна підготовка передбачає вивчення принципів моделювання технологічних процесів, тобто створення математичних моделей, що у подальшому використовуються для створення програм різних типів та призначення.

0004

За певний час, що минув з перших спроб впровадження комп’ютерних технологій у ливарне виробництво розроблено велику кількість прикладних програм різного призначення та складності.

Системи автоматизованого проектування, твердотільного або 3-D моделювання, моделювання окремих технологічних процесів, зокрема заливання та тверднення металу, програми технологічних розрахунків та деякі інші. Під час навчання студенти мають можливість набути основних навичок роботи з вказаними програмами.

Кафедра має власний комп'ютерний клас, що оснащений сучасними комп'ютерами та програмами:

0005 0006 0007 prcast

AutoCAD