148. Авторитет власти должен в первую очередь опираться на власть авторитета.

Дядюра Андрій Сергійович

Закономірності структуроутворення залізовмісних доевтектичних силумінів, оброблених у рідкому стані імпульсним електричним струмом

Дипломна робота: 67 с., 15 рис., 5 табл., 44 переліку посилань.

Мета роботи – дослідження впливу рідиннофазного оброблення розплаву імпульсним електричним струмом різної щільності та частоти на зміну механічних властивостей ливарних сплавів на основі алюмінію.

Методика дослідження – застосовані методики досліджень металографічного мікроаналізу та фізико-механічних властивостей (твердості, тимчасового опору розриву, лінійного видовження).

Результати та їх новизна – встановлено оптимальний режим рідиннофазного оброблення розплаву електричним струмом (j = 7 А/см2, ν = 700 Гц).

Основні показники – досліджені сплави мають твердість 750…770 МПа, тимчасовий опір розриву 160…170 МПа, лінійне видовження 0,9…1.0%.

Ступінь впровадження – зразки з запропонованих силумінів пройшли лабораторні випробування.

Область застосування – виготовлення виробів з силумінів з підвищеними механічними властивостями.

Економічна ефективність – умовний економічний ефект 69686,43 грн. Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкта дослідження – отримання виробів з даних сплавів при оптимальному режимові обробки розплаву електричним струмом.

СТРУКТУРА, МЕТАЛОГРАФІЧНИЙ МІКРОАНАЛІЗ, РОЗПЛАВ, МОДИФІКУВАННЯ, МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ