49. Человек стоит столько, во сколько другие его оценят. (Б. Грасиан)

Бачинський Віталій Дмитрович Розроблення FeSiMg лігатур для отримання тонкостінних виливків з високоміцного чавуну методом внутрішньоформового модифікування

Магістерська дисертація: 102 с., 29 рис., 20 табл., 61 посилання

Мета роботи – розроблення складу FeSiMg лігатур для отримання тонкостінних виливків без відбілу з високоміцного чавуну методом внутрішньоформового модифікування.

Об’єкт дослідження – технологічний процес отримання в литому стані тонкостінних виливків без відбілу з модифікованого в ливарній формі високоміцного чавуну.

Предмет дослідження − вплив складу FeSiMg лігатур на структуру та механічні властивості виливків з високоміцного чавуну в литому стані.

Методи дослідження – проведення плавок, модифікування, відливання проб для досліджень, спектральний, хімічний та металографічний аналізи, механічні випробування, оброблення результатів досліджень.
Представлені результати дослідження впливу FeSiMg лігатур на структуру та механічні властивості модифікованого в ливарній формі високоміцного чавуну залежно від швидкості охолодження.
Використання розроблених FeSiMg лігатур для отримання виливків з високоміцного чавуну дозволить знизити енерговитрати, за рахунок відсутності термічного оброблення.

Галузь використання – машинобудування, металургія тощо.

ВИСОКОМІЦНИЙ ЧАВУН, КУЛЯСТИЙ ГРАФІТ, ЛІГАТУРА, ПЕРЛІТ, ФЕРИТ,  МОДИФІКУВАННЯ, ТВЕРДІСТЬ

Повний текст