144. Тот, кто хочет, делает больше, чем тот, кто может. (Г.Мурей)

Ковальчук Олександр Григорович Підвищення технологічних властивостей жаростійких сталей з високим вмістом хрому

Дипломна робота: 144с., 46рис., 16табл., 41посилань.

Об’єкт дослідження – процеси легування, мікролегування та модифікування сплавів на основі заліза з високим вмістом хрому.

Мета роботи –  Розроблення новітніх жаростійких сплавів на основі заліза.

Методи дослідження – у роботі використано сучасні методики визначення ливарних і механічних властивостей, структури литих сплавів, контролю параметрів технологічних процесів модифікування і мікролегування сталей.

Результати НДР – удосконалено методики визначення ливарних і механічних властивостей сплавів на основі заліза, які забезпечують високі відтворюваність і достовірність результатів. Досліджено вплив хрому та визначено оптимальний хімічний склад. Установлено оптимальні режими виплавляння хромистих сталей та визначено доцільність використання РЗМ для покращення якості виливків.

Ступінь впровадження – Рекомендовані оптимальні режими виплавляння хромистих сталей, апробовано в умовах ливарної лабораторії.

Галузі застосування – теплоенергетика, металургія, хімічна галузь тощо.

Прогнозні припущення – розроблені технологічні процеси виплавляння хромистих сталей можуть бути використані для хромистих сталей можуть бути використані для різними способами лиття.

СТАЛЬ, ВИЛИВОК, ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС, ХРОМ, МОДИФІКУВАННЯ, МІКРОЛЕГУВАННЯ, ЛИВАРНІ ВЛАСТИВОСТІ, СПЕЦІАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ, ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ, ЖАРОСТІЙКА СТАЛЬ, ТЕМПЕРАТУРА, ЛИТА ДЕТАЛЬ

Повний текст...