36. Все мы стоим за прогресс. Что нам не нравится – это перемены.

Михалевич Дмитро Олександрович Внутрішньоформове модифікування при виробництві двошарових виливків з різнорідних чавунів з двоетапним заливанням форми

Дипломна робота: 109 с., 43 рис., 7 табл., 89 посилань.

Об’єкт дослідження – процеси виготовлення якісних литих двошарових деталей із різнорідних чавунів з використанням впливу технологічних факторів на властивості розплавів і формування структури металу у виливках.

Мета роботи – розроблення технологічного процесу диференційованого модифікування рідкого чавуну у реакційній камері ливникової системи ливарної форми різнорідними за функціональним призначенням модифікаторами для виробництва двошарових виливків з твердим зносостійким поверхневим робочим прошарком і м’якою в’язкою ударостійкою матричною підкладкою.

Методи дослідження – мета і поставлені в роботі задачі обумовили проведення комплексних теоретичних і експериментальних досліджень з використанням фізичного моделювання процесу розчинення модифікаторів в реакційній камері ливникової системи ливарної форми, обробленням результатів експерименту з переважно стандартизованими методами оцінки хімічного складу, мікроструктури, механічних властивостей металу.

Результати НДР – установлено основні закономірності механізмів структуроутворення в металі процесами модифікування різнорідних чавунів.

Ступінь впровадження – розроблені процеси виготовлення виливків різними способами, апробовано в лабораторних і виробничих умовах, деякі із них впроваджено у виробництво.

Галузі застосування – металургія, машинобудування тощо.

Прогнозні припущення – вивчені технологічні процеси виготовлення двошарових виливків безумовно мають значну перспективу щодо виробництва високоякісних литих деталей.

ВИЛИВОК, ВНУТРІШНЬОФОРМОВЕ МОДИФІКУВАННЯ, МІКРОСТРУКТУРА, ЛИВАРНІ ВЛАСТИВОСТІ, КРИСТАЛІЗАЦІЯ, ТВЕРДІСТЬ, ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ, ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ СТРУКТУРИ, ТЕМПЕРАТУРА, ЛИТА ДЕТАЛЬ

Повний текст...