Идти впереди своего времени.

Хроленко Дмитро Ігорович

Дипломна робота займає об'єм 102 сторінки. Вона включає в себе 12 ілюстрації, 8 таблиць. При написанні роботи було використано 36 літературних джерел за переліком посилань.

Метою даної роботи є дослідження впливу ультрадисперсних частинок нітриду титану на кінетику кристалізації рідкого розплаву та зміну структури металу у виливках.

Зразки заливали в металеву форму. Дослідження проводили як вихідних, так і модифікованих матеріалів. Використовували модифікування сумішшю нітридів титану з фторцирконатом калію.

В результаті проведення роботи було визначено, що при модифікуванні алюмінію існують передкристалізаційні явища, які можуть бути пов’язані з формуванням зародків кристалізації. Модифікування приводить до зсуву цих ефектів у область більш високих температур. У присутності нітридів відбувається зменьшення швидкості нагріву металу в період до плавлення.

Вивчено модифікуючий вплив часток нітріду титану на структуру заевтектичного силуміну КС 740. Нітріди можуть впливати на всі структурні складові заевтектичного сплаву КС 740. Відбувається подрібнення кремнію, подрібнюються залізомісткі фази, які значно впливають на властивості алюмінієвих сплавів. Модифікування приводить до збільшення об’ємної частки евтектики та зменьшення кількості первинних утворень, до зміни кінетики кристалізації сплава.

Результати роботи можуть бути використані в автомобілебудуванні при виробництві поршнів двигунів внутрішнього згорання.

Як відомо, конкуренція на світовому ринку двигунів внутрішнього згорання викликає необхідність модернізації технології, направлених на підвищення механічних, теплотехнічних властивостей і зносостійкість ливарних алюмінієвих сплавів.

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2018©