Жить в настоящем так, как будто это твое будущее.

Олійник Сильвестр Григорович

Дипломна робота займає об'єм 94 сторінки. Вона включає в себе 31 ілюстрації, 19 таблиць. При написанні роботи було використано 18 літературних джерел за переліком посилань.
Плавка металу в лабораторних умовах проводили в електричній індукційній печі ІСТ-006 з ємністю тигля 60 кг з кислою футерівкою.
В якості шихтових матеріалів використовували чушковий чавун марки Л5 ГОСТ 4832-80 та сталевий брухт.
В результаті проведення роботи було визначено, що в чавуні модифікованого лігатурою ФЦМ-5, в рідкій фазі, протягом 35...40 с не відбувається повного руйнування включень кулястого графіту. Відбувається зменшення їх розміру з 7 мкм до 2 мкм, та часткове їх руйнування.
В чавуні модифікованого лігатурою ФСМг-7 графітові включення кулястої форми руйнуються одразу в рідкій фазі, при витримці 35...40 с. В рідкій фазі спостерігаються включення коралоподібного, частково завихреного та пластинчастого графіту. Розмір цих включень збільшується від 150 до 200 мкм, в напрямку від зони плавлення до джерела нагрівання.
В чавунні модифікованого лігатурою ФЦМ-5 при нагріванні до температури 1100 °C, та витримці 5 хв 35 с, змін у формі графітових включень не виявлено.
Встановлено, що в чавуні модифікованого лігатурою ФСМг-7 при нагріванні до температури 1050...1100 °C, витримці 7 хв 10 с графіт не змінює свою форму. Проте виявлено що в напрямку до рідкої фази зменшується розмір від 5 мкм до 3,5 мкм, кількість від 250 до 200 шт/мм2 і ступінь сфероїдизації з 95 до 75 %.