157. Никогда не бывает так плохо, чтобы не могло быть еще хуже.

Алексеєнко Юрій Олексійович

На тему «Прогнозування та діагностика ливарних і механічних властивостей сталей»

На сучасних підприємствах є нагальна потреба в розробленні нових матеріалів та виборі шихтових матеріалів. Вдосконалення методології в розробленні нових матеріалів полягає у створенні пакету програмного забезпечення із прогнозування та оптимізації хімічного складу сталі з відповідністю заданим ливарним та механічним властивостям.

Метою роботи є визначення взаємозалежності хімічного складу, ливарних та механічних характеристик сталей; розробка математичних моделей (систем рівнянь), регресійних, оптимізаційних, імітаційних (алгоритмічних) моделей та відповідного програмного забезпечення для моделювання, прогнозування, оптимізації та діагностики ливарних та механічних властивостей хромоалюмінієвих сталей, визначення хімічного складу сталей за заданими властивостями.

Об’єкт дослідження: взаємозалежність хімічного складу, ливарних та механічних характеристик сталей.

Предмет дослідження: моделювання, прогнозування, оптимізація та діагностика хімічного складу, ливарних і механічних властивостей хромоалюмінієвих жаростійких сталей.

Методи роботи: регресійний аналіз, методи моделювання,системного аналізу, кібернетики, оптимізації, програмування.

Методика та методи дослідження: алгоритмічні методи, регресійний аналіз, програмування.

Новизна одержаних результатів: отримання регресійних, математичних, оптимізаційних, імітаційних моделей дозволило прогнозувати властивості сталей за хімічним складом та визначати хімічний склад за заданими властивостями.

Результати дослідження можуть бути застосовані в науково-дослідних лабораторіях і на ливарних підприємствах.

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2018©