154. Уста – врата ума. Если держать их открытыми, ум ускользнет наружу. (Хун-Цзычен)

Коритний Богдан Олександрович

«Художній цех з розробленням технологій виливків»

Обсяг дипломного проекту складає  132 сторінок.

В яких представлено:  40 таблиць, 12    рисунків,   9    креслень,    3 додатка.

Метою даного проекту є проектування ливарного комплексу по виробництву виливків з сталі та чавуну потужністю 20000 тонн придатних виливків за рік.

При проектуванні підприємства необхідно забезпечити його високий технічний рівень та економічну ефективність, максимально використовуючи досягнення науки і техніки. При проектуванні даного цеху опиралися на головні технічні направлення в розвитку галузі машинобудування, а також на правила та рекомендації щодо проектування і будування, користувалися каталогами типових проектів, чинними нормативами та керівними нормативними документами з ливарного виробництва.

В проекті запропоновані найефективніші варіанти технологічних

процесів виготовлення литих заготовок та оптимального використання

високопродуктивного устаткування, яке забезпечує ці технологічні процеси. Приділена увага питанням уникнення перетину вантажопотоків, визначення площ основних і допоміжних відділень, вибору типу будівлі, розміщення устаткування і транспортних засобів, а також покращення умов праці в цеху. Важливим фактором даного проекту є наближення виробника виливків до

замовника.

Використовування в цеху сучасного устаткування дає можливість використовувати прогресивні технологічні процеси виготовлення виливків у разових формах з використанням сумішей ХТС.

Розроблений технологічний процес виготовлення конкретного виливка може бути рекомендований як типовий при виробництві сталевих і чавунних виливків.

Економічні розрахунки підтверджують правильність виконаного технічного переозброєння існуючого цеху і вибору технологічних процесів виготовлення чавунних, сталевих.

ВИЛИВОК, СТРИЖЕНЬ, ПІЧ, ЧАВУН, СТАЛЬ, ПІЩАНО-ГЛИНИСТА ФОРМА, ОПОКА, РЕШІТКА, ЛІНІЯ, КОНВЕЙЄР, ПРОЦЕС, СУМІШ, ПЛАН ЦЕХУ, ВІДДІЛЕННЯ, РОЗМІР