4. Для того, чтобы достичь многого, надо не только действовать, но и мечтать, не только планировать, но и верить. (А. Франс)

Псялига Тетяна Володимирівна

Розробка синтезу ниткоподібних кристалів Al2O3, та одержання композиційних матеріалів системи Al-віскери

Дипломна робота: стор. 83 , рис. 16, табл. 7 , джерел 63

Об’єкт дослідження- процеси розроблення композиційних матеріалів, армованих ниткоподібними кристалами Al2O3.

Мета дослідження - провести експериментальні дослідження впливу, різних окислювачів на процес синтезу та росту ниткоподібних кристалів Al2O3. Розробити технологічну схему одержання нанорозмірних ниткоподібних кристалів (віскерів) та композиційних матеріалівз їх використанням.

Методи дослідження- комбінований аналіз, динамічний механічний аналіз, хімічний аналіз, , електронна та оптична мікроскопія, та інші.

Результати НДР- розроблено технологічну схему одержання ниткоподібних кристалів (віскерів) Al2O3, методом прямого окислення алюмінію. Досліджено їх структуру та термофізичні характеристики. Розроблено технологічні режими одержання металокомпозитів та керамічних композитів, армованих віскерами та досліджені їх фізико-механічні характеристики.

композити, ниткоподібні кристали, віскери, оксид алюмінію