116. Чем дольше делается работа, тем хуже она делается. (Таранов)

Яшан Олексій Олександрович

Цех художнього литва з розробленням технологій виготовлення виробів різних маси та складності

Обсяг дипломного проекту складає 191 сторінок.

В яких представлено: 40 таблиць, 12 рисунків, , 2 додатка.

Метою даного проекту є проектування цеху художнього литва по виробництву виробів із бронзи та чавуну потужністю 100 тонн придатних виливків за рік.

При проектуванні підприємства необхідно забезпечити його високий технічний рівень та економічну ефективність, максимально використовуючи досягнення науки і техніки. При проектуванні даного цеху опиралися на головні технічні направлення в розвитку галузі машинобудування, а також на правила та рекомендації щодо проектування і будування, користувалися каталогами типових проектів, чинними нормативами та керівними нормативними документами з ливарного виробництва.

В проекті запропоновані найефективніші варіанти технологічних процесів виготовлення литих заготовок та оптимального використання високопродуктивного устаткування, яке забезпечує ці технологічні процеси. Приділена увага питанням уникнення перетину вантажопотоків, визначення площ основних і допоміжних відділень, вибору типу будівлі, розміщення устаткування і транспортних засобів, а також покращення умов праці в цеху. Важливим фактором даного проекту є наближення виробника виливків до замовника.

Використовування в цеху сучасного устаткування дає можливість використовувати прогресивні технологічні процеси виготовлення виливків у разових формах з використанням сумішей ХТС.

Розроблений технологічний процес виготовлення конкретного виливка може бути рекомендований як типовий при виробництві бронзових і чавунних виливків.

Економічні розрахунки підтверджують правильність виконаного технічного переозброєння існуючого цеху і вибору технологічних процесів виготовлення чавунних, сталевих.

ВИЛИВОК, СТРИЖЕНЬ, ПІЧ, ЧАВУН, БРОНЗА, ПІЩАНО-ГЛИНИСТА ФОРМА, ОПОКА, ГІПСОВИЙ ЖАКЕТ, ЗМІШУВАЧ, ЛІНІЯ, ЕВОЛЮЦІЯ ПІЗНАННЯ, ПРОЦЕС, СУМІШ, ПЛАН ЦЕХУ, ВІДДІЛЕННЯ