Общаясь с другими, признавать, что они другие.

Поліно Вячеслав Павлович

Модифікування залізовуглецевих розплавів нанодисперсними порошковими матеріалами

Об’єкт дослідження – процес взаємодії нанорозмірних частинок з залізовуглецевими сплавами.

Предмет дослідження–вплив нанорозмірних лігатур-модифіаторів на хімічний склад та струкутуроутворення в залізовуглецевих сплавах

Мета роботи – дослідження впливу наноструктурних модифікаторів на структуроутворення в залізовуглецевих сплавах.

Методи дослідження– в роботі використано сучасні методики отримання нанорозмірних частинок модифікаторів, а також різні способи їх введення в розплав.

Результати досліджень– визначено оптимальну масову частку нанопорошку, що забезпечить максимальне подрібнення структури сплаву та забезпечить високий рівень властивостей.

Установлено, що незалежно від хімічного складу наночастинок, їх кристалічної будови просторової групи, структурного типу, періоду гратки, щільності, температури плавлення та інших параметрів, усі досліджені наночастинки мають близький модифікуючий ефект, незважаючи на істотні структурні відмінності.

Ступінь упровадження – зразки пройшли лабораторні випробовування.

Галузі застосування– машинобудування, металургія.

Прогнозовані припущення– модифікування наноструктурними частинками залізовуглецевих сплавів доцільно використовувати для покращення механічних властивостей.

НАНОЧАСТИНКИ, МОДИФІКУВАННЯ, ОТРИМАННЯ НАНОЧАСТИН, ЗАЛІЗОВУГЛЕЦЕВІ СПЛАВИ, СТРУКТУРА, КАРБІД ТИТАНУ, КАРБІД ВОЛЬФРАМУ, ОКСИД КРЕМНІЮ