42. Профессионализм – это эффективность, надежность, ответственность.

Скрипник Анастасія Ігорівна

Розроблення технології виготовлення жаростійких виливків із диференційованими властивостями поверхні

Магістерська дисертація: 96 с., 22 рис., 10 табл., 31 посилання.

Об’єкт дослідження – технологічні процеси виробництва жаростійких виливків з диференційованими властивостями поверхневим легуванням.

Предмет дослідження – товщини легувального покриття й легованого шару, властивості легованого шару, структуралегованого шару.

Мета роботи – розроблення теоретичних і технологічних основ виготовлення жаростійких виливків з вимоговими властивостями в окремих їх частинах на основі використання поверхневого легування на підставі новітніх досягнень у світовій ливарній науці з подальшою реалізацією розроблених технологій у промисловості.

Методи дослідження – у роботі використано сучасні методики визначення спеціальних властивостей сплавів.

Результати досліджень – для отримання якісного легованого шару необхідної товщини і твердості при поверхневому легуванні доцільно використовувати в якості легуючих покриттів окремі феросплави або механічні суміші. Поверхневе легування дає можливість істотно заощадити дорогі й дефіцитні феросплави, які використовують під час об'ємного легування.

Ступінь впровадження – лабораторні випробування.

Область застосування – виготовлення виробів, що працюють при підвищених температурах і в умовах агресивного середовища методами поверхневого легування.

Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкта дослідження – отримання жаростійких виробів з використанням поверхневого легування; використання технології для покращення жаростійких властивостей сплавів на основі заліза.

ЖАРОСТІЙКЕ ПОВЕРХНЕВЕ ЛЕГУВАННЯ, АЛЮМІНІЄВИЙ ПОРОШОК, ВИСОКОВУГЛЕЦЕВИЙ ФЕРОХРОМ, ДИФЕРЕНЦІЙОВАНІ ВЛАСТИВОСТІ, ЛЕГОВАНИЙ ШАР