Быть превосходным, а не превосходить.

Смірнова Яна Олександрівна

Отримання титан-алюмінієвого композиту рідкофазним методом

Магістерська дисертація: 82 с., 35 рис., 7 табл., 52 посилання.

Об’єкт дослідження – процес отримання рідкофазним методом титан-алюмінієвого композиційного матеріалу, армованого боридом титану.

Предмет дослідження – структура, фазовий склад та мікромеханічні властивості титан-алюмінієвого композиційного матеріалу, отриманого рідкофазним методом.

Мета роботи – отримання рідкофазним методом композиційного титан-алюмінієвого матеріалу, армованого волокнами бориду титану.

Методи дослідження – за допомогою комплексу високоінформативних методів фізичного матеріалознавства (електронної мікроскопії, рентгеноструктурного аналізу та мікромеханічних випробувань) досліджено структуру, фазовий склад та механічні властивості структурних складових, утворених у ході отримання композиційного матеріалу.

Результати дослідження – досліджено процес взаємодії титану, армованого боридом титану та розплаву алюмінію. Отримано значення мікромеханічних властивостей структурних складових.

Галузь застосування – машинобудування, оборонна промисловість.

Пропозиції про можливі напрямки розвитку, продовження виконаних досліджень – створення багатошарових композиційних матеріалів для використання в складних умовах роботи.

КОМПОЗИЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ, ТИТАН, АЛЮМІНІЙ, БОРИД ТИТАНУ, АРМУВАННЯ, СТРУКТУРА, ФАЗОВИЙ СКЛАД, МІКРОМЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ