Мыслить в одиночку, но уклоняться от одиночества.

Івашина Михайло Іванович

Технологія виробництва, структура та експлуатаційні властивості економно - армованих литих алюмоматричних композитів

Магістерська дисертація: 76 с., 16 рис., 8 табл., 74 посилання.

Об’єкт дослідження – процес отримання композиційних матеріалів комплексно армованих дискретними наповнювачами з підвищеним рівнем властивостей матеріалу.

Предмет дослідження – структура та триботехнічні властивості композиційних матеріалів комплексно армованих дискретними наповнювачами.

Мета роботи – створення енерго- та ресурсозберігаючої технології одержання композиційних матеріалів комплексно армованих дискретними наповнювачами з підвищеним рівнем властивостей матеріалу за рахунок використання гібридних наповнювачів, що в певних пропорціях комбінують макророзмірні і дрібнодисперсні складові, завдяки поєднанню порошкових та ливарних підходів, шляхом твердорідинної консолідації порошкової преформи.

Методи дослідження – дослідження поверхневих властивостей розплавів методом лежачої краплі, дослідження триботехнічних властивостей в умовах сухого тертя та в умовах граничного змащення машинним маслом.

Результати дослідження – встановлено характер змочування матеріалу дискретних наповнювачів ливарними сплавами алюмінію і зпрогнозована міцність адгезійного зв’язку компонентів КМ, та сформульовані раціональні режими твердорідинної консолідації; вивчено вплив типу, кількості і складу дискретних наповнювачів, методу одержання, технологічних режимів на структуру, фізико-механічні та триботехнічні властивості алюмоматричних КМ.

КОМПОЗИЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ, АЛЮМІНІЙ, ДИСКРЕТНІНАПОВНЮВАЧІ, АРМУВАННЯ, СТРУКТУРА, ФАЗОВИЙ СКЛАД, ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ