186. Когда очевидцы молчат, рождаются легенды. (Эренбург)

Деркач Даніїл Олександрович

Неорганічний зв’язувальний компонент і стрижнева суміш на його основі

Дипломна робота: 75 с., 13 рис., 15 табл., 56 посилань.

Об’єкт – стрижнева суміш теплового зміцнення для застосування на ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод».

Мета роботи – розроблення стрижневої суміші теплового зміцнення на основі неорганічного зв’язувального компонента, синтезованого із сульфату алюмінію і ортофосфорної кислоти.

Методика дослідження – стандартні методики досліджень фізико-механічних властивостей (міцність при стисканні, обсипаємість) сумішей, виготовлення стрижнів в умовах діючого ливарного цеху.

Результати та їх новизна – розроблено стрижневу суміш простого складу для теплового зміцнення ливарних стрижнів, яка містить новий неорганічний зв’язувальний компонент фосфатного класу.

Основні показники – досліджена суміш у сухому стані має міцність при стисканні порядку 2,5…3,0 МПа, обсипаємість не більше 0,5% і зміцнюється при температурі не вище 200 оС.

Ступінь впровадження – виготовлено дослідні зразки стрижнів в умовах ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод».

Область застосування – металургія, ливарне виробництво, виготовлення дрібних ливарних стрижнів, які зміцнюються при нагріванні.

Економічна ефективність – умовний економічний ефект 166500 грн.

Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкта дослідження – заміна сумішей з синтетичними смолами, УСК, КО на універсальну суміш із новим неорганічним ЗК, яка призначена для виготовлення широкої номенклатури стрижнів.

АЛЮМІНІЙ СІРЧАНОКИСЛИЙ, СТРИЖЕНЬ, ЗВ’ЯЗУВАЛЬНА КОМПОЗИЦІЯ, ГІДРОКСИХЛОРИД АЛЮМІНІЮ, МІЦНІСТЬ, ОБСИПАЄМІСТЬ, ОРТОФОСФОРНА КИСЛОТА, ВОДА, ТЕМПЕРАТУРА