Говорить лишь тогда, когда нельзя более молчать.

Івжич Денис Олегович

Гіпсо-кремнеземисті суміші для точного литва

Дипломна робота: 65 с., 11 рис., 8 табл., 29 посилань.

Об’єкт дослідження: дослідження впливу спеціальних добавок на властивості гіпсо-кремнеземистої суміші.

Предмет дослідження: зразки гіпсо-кремнеземистої суміші з добавкою теплоізоляційної вати МКРР-130.

Мета роботи: дослідження впливу добавки теплоізоляційної вати МКРР-130 на властивості гіпсо-кремнеземистої суміші для точного литва.

Методика дослідження: в роботі використані методики досліджень властивостей стандартних циліндричних зразків формувальних сумішей.

Результати та їх новизна: встановлений оптимальний час початкового схоплення гіпсо-кремнеземистої суміші з добавкою теплоізоляційної вати МКРР-130 (2 години).

Основні показники: досліджувані зразки мають σст = 0,48…1,71 МПа – через 2 години тужавіння; σст = 0,67…1,71 МПа – через 24 години тужавіння; σст = 0,82…1,53 МПа – після прожарювання; текучість – 150…190 мм; обсипаємість – 0,014…0,31 % через 24 години тужавіння; обсипаємість – 0,16…0,3 % – після прожарювання.

Ступінь впровадження: досліджувані зразки пройшли лабораторні випробування на механічні та ливарні властивості.

Галузь застосування: виготовлення форм для лиття відповідальних виливків та ювелірних виробів.

Економічна ефективність: умовний економічній ефект становить 166590,8 грн.

ЗРАЗОК, ГІПСО-КРЕМНЕЗЕМИСТА СУМІШ, ВПЛИВ, ДОБАВКА, ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНА ВАТА МКРР-130, МЕХАНІЧНІ ТА ЛИВАРНІ ВЛАСТИВОСТІ, ЛИВАРНА ФОРМА, ТОЧНЕ ЛИТВО