Не усердствовать ни в чём, даже настаивая на своём.

Івахненко Максим Олегович

Процеси структуроутворення литих алюмоматричних композиційних вилив­ків, виготовлених з використанням продуктів рециклінгу

Магістерська дисертація:  117 с., 30 рис., 16 табл., 49 посилань.

Об’єкт дослідження – алюмоматричний композиційний матеріал, армований    продук­тами рециклінгу.

Предмет дослідження – структура та ливарні властивості алюмоматричного композиційного матеріалу, отриманого за допомогою механічного замішування.

Мета роботи – створення ресурсозберігаючої технології одержання композиційних матеріалів, з використанням продуктів рециклінгу, а також дослідження їх ливарних властивостей.

Методи дослідження – у роботі застосовано методики виготовлення композитів за допомогою механічного замішування та відцентрового лиття .

Результати досліджень – встановлено, що при армуванні композиційних матеріалів продуктами рециклінгу рідкотекучість екзогенних композиційних матеріалів зменшується при збільшенні введених зміцнюючих часток, а внесення частинок кам’яного литва в алюмінієві сплави АК7, АК12, АЛ25 в кількості до 6 ваг.%  в середньому знижує абсолютну об’ємну усадку на 2 %.

Ступінь впровадження – лабораторні випробування.

Галузі застосування – машинобудування, металургія, гірнича промисловість.

Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкта дослідження – армування композиційних матеріалів продуктами рециклінгу доцільно використовувати для зниження абсолютної об’ємної усадки та підвищення зносостійкості.

КОМПОЗИЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ, АЛЮМІНІЙ, АРМУВАННЯ, СТРУКТУРА, ЛИВАРНІ ВЛАСТИВОСТІ, ПРОДУКТИ РЕЦИКЛІНГУ