116. Чем дольше делается работа, тем хуже она делается. (Таранов)

Кошіль Артем Владиславович

Модифікування розплаву чавуну у ливарній формі при виробництві двошарових виливків з поетапним заливанням

Метою роботи є дослідження технологічного процесу внутрішньоформового модифікування для виробництва двошарових виливків поетапним заливанням одного вихідного розплаву.
Об’єкт дослідження – двошарові чавунні виливки з зносостійкою робочою частиною з білого чавуну та в’язкою ударостійкою монтажною частиною з високоміцного чавуну з кулястим графітом.
Предмет дослідження – технологічні процеси виробництва двошарових чавунних виливків методом внутрішньоформового модифікування з поетапним заливання одного вихідного розплаву.
Результати досліджень:
Обґрунтовано та вибрано хімічний склад вихідного чавуну, вибрано модифікатори для проведення внутрішньоформового графітизувального та сфероїдизувального модифікування. Запропоновано технологічні варіанти виготовлення двошарових чавунних виливків способом послідовного заливання чавунного розплаву через незалежні ливникові системи в одну ливарну форму. Досліджено вплив часового інтервалу між послідовними заливаннями ливарної форми та вплив конструкції ливникової системи на формування чавунного виливка з диференційованою структурою. Встановлено параметри технологічного процесу для виробництва цих виливків. Перевірено та підтверджено можливість реалізації запропонованої технології на промисловому виливку у лабораторних умовах.
Ступінь впровадження – лабораторні випробування.

ВНУТРІШЬНОФОРМОВЕ МОДИФІКУВАННЯ, БІЛИЙ ЧАВУН, ВИСОКОМІЦНИЙ ЧАВУН, ЛИВНИКОВА СИСТЕМА, СІРИЙ ЧАВУН, ДВОШАРОВИЙ ВИЛИВОК