Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів

Національний технічний університет України "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Українська (UA)Русский (RU)English (UK)Deutsch (DE)
FacebookTwitter

Не делать другим того, чего не желал бы для себя.


Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст, натисніть Shift+Enter і відправте нам повідомлення.

Кущерева Анжела Станіславівна

Тема роботи: «Формувальна суміш для промислового та художнього литва з неорганічними полімерними добавками»

Об’єкт дослідження: оборотна піщано-глиняста суміш.

Предмет дослідження: фізико-механічні та технологічні властивості суміші у сирому та сухому стані та вплив на них добавок полімерних фосфатів натрію.

Мета роботи: вивчення впливу добавок поліфосфатів натрію на властивості оборотної піщано-глинястої суміші у сирому і сухому стані для підвищення якості виливків із залізовуглецевих і алюмінієвих сплавів.

Методи дослідження: приготування зв’язувального компонента за оригінальною схемою, стандартні методи приготування сумішей і випробування їх властивостей, виготовлення і заливання форм чавуном і алюмінієвим сплавом.

Результати дослідження: визначено позитивний вплив неорганічних полімерних добавок у кількості до 2,0% на властивості оборотної суміші в сухому стані. Забезпечено підвищення міцності в 3 рази та зниження обсипаємості в 2 рази, що забезпечує одержання виливків із залізовуглецевих сплавів з належною якістю литих поверхонь.

Значущість роботи: в роботі вперше запропоновано використання полімерних фосфатів натрію як добавок до піщано-глинястих сумішей та отримано позитивні результати щодо підвищення якості виливків із залізовуглецевих та алюмінієвих сплавів.

Галузі застосування: ливарне виробництво будь-якої серійності, виготовлення виливків із чавуну, сталі та алюмінієвих сплавів малої та середньої маси у піщано-глинястих формах по-сирому та по-сухому.

Прогнозовані припущення: рекомендувати застосування триполіфосфату натрію в кількості 1% або гексаметафосфату натрію в кількості 0,5% у ливарних цехах, в яких багаторазово використовують оборотні суміші для реалізації формування по-сухому або по-сирому.

 

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2019©