Не делать другим того, чего не желал бы для себя.

Кущерева Анжела Станіславівна

Тема роботи: «Формувальна суміш для промислового та художнього литва з неорганічними полімерними добавками»

Об’єкт дослідження: оборотна піщано-глиняста суміш.

Предмет дослідження: фізико-механічні та технологічні властивості суміші у сирому та сухому стані та вплив на них добавок полімерних фосфатів натрію.

Мета роботи: вивчення впливу добавок поліфосфатів натрію на властивості оборотної піщано-глинястої суміші у сирому і сухому стані для підвищення якості виливків із залізовуглецевих і алюмінієвих сплавів.

Методи дослідження: приготування зв’язувального компонента за оригінальною схемою, стандартні методи приготування сумішей і випробування їх властивостей, виготовлення і заливання форм чавуном і алюмінієвим сплавом.

Результати дослідження: визначено позитивний вплив неорганічних полімерних добавок у кількості до 2,0% на властивості оборотної суміші в сухому стані. Забезпечено підвищення міцності в 3 рази та зниження обсипаємості в 2 рази, що забезпечує одержання виливків із залізовуглецевих сплавів з належною якістю литих поверхонь.

Значущість роботи: в роботі вперше запропоновано використання полімерних фосфатів натрію як добавок до піщано-глинястих сумішей та отримано позитивні результати щодо підвищення якості виливків із залізовуглецевих та алюмінієвих сплавів.

Галузі застосування: ливарне виробництво будь-якої серійності, виготовлення виливків із чавуну, сталі та алюмінієвих сплавів малої та середньої маси у піщано-глинястих формах по-сирому та по-сухому.

Прогнозовані припущення: рекомендувати застосування триполіфосфату натрію в кількості 1% або гексаметафосфату натрію в кількості 0,5% у ливарних цехах, в яких багаторазово використовують оборотні суміші для реалізації формування по-сухому або по-сирому.