Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів

Національний технічний університет України "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Українська (UA)Русский (RU)English (UK)Deutsch (DE)
FacebookTwitter

Не критиковать, а всего лишь не соглашаться.


Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст, натисніть Shift+Enter і відправте нам повідомлення.

Держбюджетна тема № 2903

УДК 621. 745. 55

№ держреєстрації 0106U002362

Код КВНТДІ 1.2 11.16.04

ТЕОРЕТИЧНІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРИНЦИПИ КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯМ МОДИФІКОВАНИХ ТА МІКРОЛЕГОВАНИХ СПЛАВІВ У ВИЛИВКАХ

№2903

Результати цієї роботи розглянуті Вченою радою ІФФ НТУУ „КПІ“, протокол від 2008. 11.24, №11/08

РЕФЕРАТ

Звіт про НДР: 254с., 116 рис., 30 табл., 5 додатків, 114 джерел.

Об’єкт дослідження – Процеси модифікування і мікролегування сплавів на основі заліза та механізми управляння структуроутворенням металів у виливках.

Мета роботи – Визначення теоретичних закономірностей механізмів і кінетики кристалізації модифікованих і мікролегованих сплавів та розроблення технологічних принципів управляння структуроутворенням металів у виливках для покращання їх механічних та експлуатаційних характеристик, підвищення надійності і довговічності роботи машин і механізмів.

Методи дослідження – у роботі використані сучасні методики визначення структури литих сплавів, контролю параметрів технологічних процесів модифікування і мікролегування та формувальних і стрижневих сумішей.

Результати НДР – Установлені основні закономірності механізмів і кінетики кристалізації модифікованих і мікролегованих сплавів різного хімічного складу. Розроблені принципи управляння процесами структуроутворення у виливках.

Ступінь впровадження – Окремі процеси мікролегування і модифікування сплавів упроваджені у виробництво (СО „Електроремонт“ ВАТ „Донбасенерго“).

Галузі застосування – Машинобудування, теплоенергетика, металургія.

Прогнозні припущення – науково-обгрунтовані математичні моделі прогнозування і управляння процесами структуроутворення в сплавах залежно від їх хімічного складу, способу лиття, типу модифікатора і мікролегувального компонента дають необмежені можливості в розробленні технологічних процесів виготовлення високоякісних литих деталей.

ЛЕГУВАННЯ, МОДИФІКУВАННЯ, МІКРОЛЕГУВАННЯ, ТЕМПЕРАТУРНЕ ПОЛЕ, МІКРОСТРУКТУРА, ЛИВАРНА ФОРМА, ВИЛИВОК, КІНЕТИКА КРИСТАЛІЗАЦІЇ, КРИВІ ОХОЛОДЖЕННЯ, ТЕХНОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ, ВИСОКОЛЕГОВАНИЙ ЧАВУН, СУМІШ, СМОЛА, ГАЗОПРОНИКНІСТЬ

Умови одержання звіту: за договором, 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37, науково-технічна бібліотека НТУУ „КПІ“.

 

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2019©