Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів

Національний технічний університет України "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Українська (UA)Русский (RU)English (UK)Deutsch (DE)
FacebookTwitter

Мыслить в одиночку, но уклоняться от одиночества.


Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст, натисніть Shift+Enter і відправте нам повідомлення.

Держбюджетна тема № 2632

РОЗРОБЛЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ ПРОГНОЗУВАННЯ СТРУКТУРИ І ВЛАСТИВОСТЕЙ МЕТАЛУ У ВИЛИВКАХ ІЗ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ВИСОКИМ ВМІСТОМ ХРОМУ

РЕФЕРАТ

Звіт про НДР: 208 с., 99 рис., 37 табл., 4 додатки, 23 посилання

Об’єкт дослідження – Процес прогнозування якості розплавів на основі заліза з високим вмістом хрому та їх ливарних і механічних властивостей без вимірювань спеціальними приладами.

Мета роботи – Розроблення і відпрацювання методології прогнозування якості розплавів з високим вмістом хрому за першим хімічним аналізом, структури та властивостей металу у виливках з урахуванням їх конкретного призначення та властивостей ливарної форми.

Методи дослідження – У роботі використано сучасні методики визначення ливарних і механічних властивостей сплавів з високим вмістом хрому, їх структури та контролю параметрів технологічних процесів виплавляння. Для математичного оброблення результатів досліджень і розроблення програмного забезпечення процесів прогнозування застосовано сучасні пакети програм і персональні комп’ютери.

Результати НДРРозроблено програмне забезпечення для розраховування шихти та визначення без вимірювань ливарних і механічних властивостей розплавів з високим вмістом хрому за результатами першого хімічного аналізу та температурами перегрівання металу в плавильному агрегаті та під час заливання форм.

Ступінь впровадженняПрограмне забезпечення для розраховування шихти та визначення ливарних і механічних властивостей сплавів без вимірювань за результатами першого хімічного аналізу апробовано в лабораторних умовах і підтвердило перспективність його використання в промисловості під час виготовлення литих деталей для роботи в екстремальних умовах.

Галузі застосування Теплоенергетика, металургія, хімічна галузь тощо.

Прогнозні припущенняРозроблена методологія прогнозування якості розплавів з високим вмістом хрому за результатами першого хімічного аналізу та структури й властивостей металу у виливках є перспективною для виробництва високоякісних литих деталей відповідального та особливо відповідального призначення.

 

Умови одержання звіту: за договором, 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37, науково-технічна бібліотека НТУУ „КПІ“.

 

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2019©