Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів

Національний технічний університет України "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Українська (UA)Русский (RU)English (UK)Deutsch (DE)
FacebookTwitter

58. Мудрец закрытым держит рот: он знает, что и свеча от языка сгорает. (Чжуань-цзы)


Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст, натисніть Shift+Enter і відправте нам повідомлення.

Держбюджетна тема № 2851

УДК 621. 745. 55

№ держреєстрації 0109U000571

Код КВНТДІ 1.2 11.16.04

ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ РОЗПЛАВІВ І СТРУКТУРИ МЕТАЛУ ВИЛИВКІВ ДЛЯ РОБОТИ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

(№28511)

 

РЕФЕРАТ

Звіт про НДР: 164 с., 94 рис., 23 табл., 4 додатки, 23 посилання

Об’єкт дослідження – Процеси розроблення нових високолегованих сплавів для роботи в екстремальних умовах і впровадження у виробництво методології прогнозування властивостей розплаву та структури металу у виливках із високолегованих сплавів на основі заліза.

Мета роботи – Розроблення нових сплавів з високим вмістом хрому для роботи в екстремальних умовах і методології прогнозування якості розплаву за результатами першого хімічного аналізу, структури та властивостей металу у виливках, технологій їх виплавляння та виготовлення виливків різних маси, геометрії, габаритних розмірів і товщини стінок залежно від властивостей ливарної форми.

Методи дослідження – У роботі використано сучасні методики визначення ливарних і механічних властивостей сплавів, їх структури, контролю параметрів технологічних процесів виплавляння та оброблення результатів досліджень.

Результати НДР – Розроблено новітні жаростійкі й зносостійкі сплави, установлено оптимальні співвідношення хімічних елементів залежно від конкретних умов експлуатації литих деталей в екстремальних умовах та технологічні процеси виробництва виливків, створено бази даних для прогнозування властивостей сплавів, розроблено й апробовано програмне забезпечення.

Ступінь впровадження – Програмне забезпечення апробовано в лабораторії промислового типу. Підтверджена перспективність його використання в промисловості під час виготовлення литих деталей для роботи в екстремальних умовах.

Галузі застосування – Теплоенергетика, металургія, хімічна галузь тощо.

Прогнозні припущення – Методологія є перспективною для виробництва високоякісних деталей відповідального та особливо відповідального призначення.

ЛИВАРНІ ВЛАСТИВОСТІ, СТРУКТУРА, ВИСОКОХРОМИСТІ СПЛАВИ, ЗНОСОСТІЙКИЙ ЧАВУН, ПРОГНОЗУВАННЯ, ТЕМПЕРАТУРА, РОЗПЛАВ,   ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ, ШИХТА, ЯКІСНИЙ ВИЛИВОК

Умови одержання звіту: за договором, 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37, науково-технічна бібліотека НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».

 

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2019©