Розроблення ресурсозберігальних технологій одержання якісних виливків з чавуну з заданою структурою та властивостями | Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів

Національний технічний університет України "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Українська (UA)Русский (RU)English (UK)Deutsch (DE)
FacebookTwitterGoogle+

58. Мудрец закрытым держит рот: он знает, что и свеча от языка сгорает. (Чжуань-цзы)


Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст, натисніть Shift+Enter і відправте нам повідомлення.

Розроблення ресурсозберігальних технологій одержання якісних виливків з чавуну з заданою структурою та властивостями

Запропоновано, розроблено та досліджено нові перспективні технологічні процеси виготовлення чавунних виливків із застосуванням методу внутришньоформового модифікування. До них відносяться:

  • технології обробки вихідного рідкого чавуну доевтектичний або евтектичного складу в ливарній формі графітізувальними, карбідостабілізувальними або сфероїдизувальними добавками при литті в разові піщані форми та литті по моделях, що газифікуються;
  • технологія подвійної внутришньоформової обробки розплаву чавуну в ливарній формі;
  • спосіб отримання виливків з різною структурою та властивостями в загальній ливарній формі з одного вихідного розплаву;
  • технології виготовлення двобічних, двошарових і багатошарових виливків з диференційованою структурою та властивостями в окремих зонах (частинах) з одного базового розплаву при заливанні в разові ливарні форми та при відцентровому литті.

Розроблені технології дозволяють економити легувальні добавки, збільшують ефективність і стабільність отримання виливків із заданою структурою та властивостями, виключають необхідність в установці в цех додаткового обладнання, спрощують і здешевлюють процес отримання виливків, а також покращують умови праці в цеху.
Пропоновані технологічні процеси захищені патентами України і можуть бути перспективними для отримання високоякісних чавунних виробів широкої номенклатури в різних умовах виробництва.

Виготовлення прес-форм для виготовлення обмундирування, амуніції, засобів індивідуального захисту військовослужбовця (наприклад, кевларових касок, бронежилетів тощо) та стрілецької зброї.

Ресурсозберігальні технології виробництва виливків з диференційованими структурою та властивостями.

Способи внутрішньоформової обробки розплавів.

Способи виробництва двошарових виливків.

Акти впровадження:

Технологічний процес сфероїдизувального внутрішньоформового модифікування впроваджений на ТОВ «НВО» Ясинуватський машинобудівний завод під час виготовлення деталі «Поршень»з високоміцного чавуну марки ВЧ50, «Прес-форми для отримання кевларової каски» з високоміцного чавуну марки ВЧ40 на ЧП «Рибко».

Технологічні процес отримання двошарових виливків із структурою та властивостями високоміцного чавуну в одній частині та білого зносостійкого чавуну в іншій частині впроваджені на приватному підприємстві вітчизняного ножового бренду "Колодач" та ЧП «Рибко» під час виготовлення деталей «Ніж», «Плита броньова».

 

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2018©

Розробка: shevchuk.ua