Скромное стояние позади, чтобы…больше видеть.

Розроблення ресурсозберігальних технологій одержання якісних виливків з чавуну з заданою структурою та властивостями

Запропоновано, розроблено та досліджено нові перспективні технологічні процеси виготовлення чавунних виливків із застосуванням методу внутришньоформового модифікування. До них відносяться:

• технології обробки вихідного рідкого чавуну доевтектичний або евтектичного складу в ливарній формі графітізувальними, карбідостабілізувальними або сфероїдизувальними добавками при литті в разові піщані форми та литті по моделях, що газифікуються;
  • технологія подвійної внутришньоформової обробки розплаву чавуну в ливарній формі;
  • спосіб отримання виливків з різною структурою та властивостями в загальній ливарній формі з одного вихідного розплаву;
  • технології виготовлення двобічних, двошарових і багатошарових виливків з диференційованою структурою та властивостями в окремих зонах (частинах) з одного базового розплаву при заливанні в разові ливарні форми та при відцентровому литті.

Розроблені технології дозволяють економити легувальні добавки, збільшують ефективність і стабільність отримання виливків із заданою структурою та властивостями, виключають необхідність в установці в цех додаткового обладнання, спрощують і здешевлюють процес отримання виливків, а також покращують умови праці в цеху.
Пропоновані технологічні процеси захищені патентами України і можуть бути перспективними для отримання високоякісних чавунних виробів широкої номенклатури в різних умовах виробництва.

Виготовлення прес-форм для виготовлення обмундирування, амуніції, засобів індивідуального захисту військовослужбовця (наприклад, кевларових касок, бронежилетів тощо) та стрілецької зброї.

Ресурсозберігальні технології виробництва виливків з диференційованими структурою та властивостями.

Способи внутрішньоформової обробки розплавів.

Способи виробництва двошарових виливків.

Акти впровадження:

Технологічний процес сфероїдизувального внутрішньоформового модифікування впроваджений на ТОВ «НВО» Ясинуватський машинобудівний завод під час виготовлення деталі «Поршень»з високоміцного чавуну марки ВЧ50, «Прес-форми для отримання кевларової каски» з високоміцного чавуну марки ВЧ40 на ЧП «Рибко».

Технологічні процес отримання двошарових виливків із структурою та властивостями високоміцного чавуну в одній частині та білого зносостійкого чавуну в іншій частині впроваджені на приватному підприємстві вітчизняного ножового бренду "Колодач" та ЧП «Рибко» під час виготовлення деталей «Ніж», «Плита броньова».