86. Если нет дальнейшего роста – значит, близок закат. (Сенека)

Оптимізація процесів легування

Основні етапи розвитку сталеплавильного виробництва. Перспективи розвитку виробництва сталі. Класифікація сталі. Основні реакції та процеси сталеплавильного виробництва. Сталеплавильні шлаки. Шихтові матеріали. Технологія плавки. Техніко-економічні показники
процесу.
Вплив легувальних елементів на властивості сталей і сплавів. Вимоги до легувальних матеріалів. Легування сталі в печі і ковші. Сучасні методи легування. Теоретичні основи розчинення твердих феросплавів в рідкій сталі. Витрати тепла на легування.
Структура та властивості рідкої сталі. Гідродинамічні процеси у сталерозливному ковші. Кристалізація та формування кристалічної структури, усадочні явища та їх наслідки. Величина усадки. Усадочні пустоти і усадочні раковини у виливку. Способи зменшення глибини усадкової раковини.