133. То, что начато в гневе, кончается в стыде. (Л.Н.Толстой)

70 років Сиропоршнєву Леоніду Миколайовичу!

Вельмишановний Леоніде Миколайовичу!

Кафедра ливарного виробництва чорних і кольорових металів щиро вітає Вас із ювілейним днем народження!

siroporshev

СИла Вашого таланту, гострота розуму і твердість переконань вже більше 40 років, із часів завершення навчання в групі АЛВ-5, вселяють впевненість в серця молодших поколінь у правильності вибраного шляху, розкривають велич і неповторну красу полум’яної професії ливарника.

Ратним подвигом на освітянській ниві являються понад 90 семестрів викладання в рідному університеті, десятки тисяч академічних годин, більше 100 прийнятих екзаменів у понад 1000 студентів. Найвищий рівень викладання і неперевершений педагогічний шарм принесли Вам почесне звання Відмінника освіти України.

Одним із перших прикладів ефективної співпраці науки, освіти і виробництва, була Галузева лабораторія Мінбудшляхмашу УРСР, де під Вашою орудою оперативно вирішено багато актуальних технічних задач, запроваджено у виробництво ряд нових досягнень і винаходів кафедри.

Партнерські відносини із співробітниками і студентами, точне формулювання задач і всебічна допомога у вирішенні проблем розвитку трудового колективу і системи вищої освіти в цілому – це ті якості, які допомогли Вам багато років поєднувати викладацьку і наукову діяльність із обов’язками Заступника декана з методичної роботи, а також завідувача кафедри.

Основні завдання для справжнього чоловіка виконані Вами на заздрість кожному. Побудований під Вашим безпосереднім керівництвом Храм науки і освіти вже понад 25 років залишається найкращим навчальним корпусом НТУУ «КПІ».

Реорганізація вищої освіти та поступове залучення факультету до нових міжнародних програм не було би настільки повним і на сьогодні успішним без активної і кропіткої Вашої роботи із створення нових Стандартів вищої освіти, інтегрованих навчальних планів. Саме в роки Вашої методичної роботи ливарне виробництво досягло найвищого щабля, ставши окремим напрямом вищої освіти України.

Шалена популярність Вашої багатогранної особистості серед жіночого колективу є відповіддю на високу повагу і виключне джентльменське ставлення, розуміння і підтримку, на які завжди можна розраховувати з Вашого боку. Тому ще не раз жіночі серця будуть завмирати від ніжних і впевнених слів на свою честь від офіційного спікера Третього тосту.

Надійність, чітка самоорганізація, ідеальний порядок у веденні документації найвищого рівня важливості дозволили Вам багато років бездоганно виконувати обов’язки секретаря Спеціалізованої Вченої Ради, кафедри ливарного виробництва, експертної комісії МОН України.

Єдиним повноправним представником відразу двох наукових шкіл являєтесь Ви на кафедрі. Безсумнівними є успіхи в галузі технології чавунного литва під керівництвом проф. К. І. Ващенка і під материнською турботою Галини Іванівни. Успішними є Ваші дослідження різних років із розроблення нових стрижневих сумішей і технологій формоутворення, в тому числі при використанні спеціальних способів лиття – починаючи із Галузевої лабораторії і продовжуючи дисертаціями Ваших сьогоднішніх магістрів.

Відчуття гумору, яке є Вашим постійним супутником незалежно від настрою, дуже цінують студенти та співробітники кафедри. Ваші крилаті фрази та історії з успіхом могли б доповнити доробок Ранєвської, Зощенка чи Ільфа з Петровим. Вас цитують, наслідують… Мешканці Одеси чи Київського подолу запросто прийняли б Вас за свого, навіть не підозрюючи що Ваше прізвище Сиропоршнєв…