170. Через рай порока достигаешь ада добродетели. (Кафка)

Історія литва у Київському політехнічному

Косячков В.О. Історія литва у Київському політехнічному: Кафедрі ливарного виробництва НТУУ «КПІ» 90 років [Текст] / В.О. Косячков, В.А. Гнатуш, Р.В. Лютий, А.С. Кочешков. – К.: НТУУ «КПІ», 2015. – 84 с.

Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів НТУУ «КПІ» переступає 90-річну межу. Першу цеглину в підмурівок своєї історії співробітники кафедри поклали на світанку капіталізму в царській Росії. Потім був неоднозначний період радянського соціалізму і нарешті побудова ринкових відносин в незалежній Україні. За цей історичний цикл було все: невдачі та перемоги, але кожен рік вересневим днем на поріг кафедри приходило нове покоління студентів-ливарників, а викладачі передавали їм нові знання. Час нескінченний і тому нескінченна історія кафедри ливарного виробництва НТУУ «КПІ». Авторський колектив, який працював над цією книгою не вважає свою працю закінченою. Ще багато сторінок архівних документів потрібно вивчити, щоб повніше відкрились людські історії співробітників нашої кафедри. В той же час ми впевнені, що наступні покоління інженерів просунуть ливарну науку на принципово нові рішення. Слава ливарникам і слава Україні!

Автори висловлюють подяку Ю.Я. Готвянському, Г.З. Затульському, В.С. Піковському, В.В. Попову, М.І. Прилуцькому, Ю.С. Пройдаку, С.О. Фірстову, Г.Є. Федорову, О.І. Шейку, О.О. Шишкіну за надання додаткової інформації.

ЛИВАРНІ ДИНАСТІЇ

КЕРМАНИЧІ КАФЕДР МЕТАЛУРГІЙНО-ЛИВАРНОГО НАПРЯМКУ В КПІ