Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів

Національний технічний університет України "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Українська (UA)Русский (RU)English (UK)Deutsch (DE)
FacebookTwitterGoogle+

116. Чем дольше делается работа, тем хуже она делается. (Таранов)


Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст, натисніть Shift+Enter і відправте нам повідомлення.

Робота з МАН

23-24 листопада 2011 року в приміщенні Центру культури та мистецтв НТУУ «КПІ» відбулася 11 Всеукраїнська науково-технічна виставка молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України», організаторами якої виступили Національний центр «Мала академія наук України», НТУУ «Київський політехнічний інститут» та КНУ імені Тараса Шевченка.

Метою заходу було виявлення та підтримка обдарованих дітей, пропагування науково-дослідницької та експериментальної роботи серед учнівської молоді. Відвідувачі виставки мали можливість ознайомитись з роботами за такими тематичними напрямами:

  • інформаційно-телекомунікаційні системи та технології,
  • матеріалознавство та перспективні технології,
  • електроніка та приладобудування,
  • екологія та ресурсозбереження,
  • машинобудування,
  • технічна творчість та винахідництво,
  • робототехніка та робото технічні системи.

У секції «Матеріалознавство та перспективні технології» було представлено дві роботи, що виконувались учнями-членами Київської МАН під керівництвом співробітників нашої кафедри:

Осипчук І.С. 11 клас, гімназія №153 «Спосіб створення дисперсійно-зміцнених литих композиційних сплавів на основі алюмінію», керівник – професор Могилатенко В.Г.
Завертайло М.В. 11 клас, сш №317  «Поверхневе легування для виготовлення виливків із диференційованими властивостями», керівник – доцент Ямшинський М.М.

Журі виставки високо оцінило роботу хлопців : Іван Осипчук зайняв друге місце, а Микола Завертайло трете. До того ж хлопці отримали і гарні преміальні винагороди.

8 грудня 2011 року, до 300-річчя від дня народження видатного російського вченого М.В.Ломоносова у Науково-практичному центрі «Дослідник»Київського палацу дітей та юнацтва пройшли наукові читання присвячені цій даті. З вступним словом до присутніх звернувся представник нашої кафедри завідувач лабораторіями Артем’єв В.В.

В роботі наукових читань взяло участь біля 50 школярів  8-11 класів різних шкіл м. Києва. У своїх доповідях вони розповідали про різнобічність наукових інтересів видатного вченого, про його непростий та тернистий шлях до успіху.

Вже кілька років до програм навчання у середніх навчальних закладів введено новий предмет «Технології» \колишнє трудове навчання\. Трудове навчання завжди було орієнтовано на практичну підготовку учнів, застосування знань на практиці, на навчання учнів поводитись з різними засобами праці, що вирізняло даний предмет від інших тим, що учнів залучали до розв’язання ПРАКТИЧНИХ завдань, наближених до реального життя. В рамках проведення професійно орієнтованої роботи серед учнів шкіл м. Києва у листопаді-грудні 2011 року було проведено на навчальній базі кафедри три уроки «Технології» \гімназія «Діалог» та гімназія №153/. Урок відбувався протягом 150 хвилин і складався з лекції «Минуле та майбутнє ливарної справи» \45 хв.\, відвідань кафедрального \ єдиного в Україні \  музею художнього литва \20 хв.\ та практичної роботи у ливарній лабораторії по власноручному виготовленню літер з алюмінію \фотосесія\. Після проведення уроку учні підготували реферати та презентації стовно ливарного виробництва.

Запрошуємо до співпраці усі навчальні заходи.

14 – 17 лютого 2012 року  у приміщенні Центру культури та мистецтв НТУУ КПІ» під патронатом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, НАН України і НТУУ «Київський політехнічний інститут»  відбувся другий конкурс » Intel-Техно Україна «. Роботи учнів оцінювались у кількох секціях : комп’ютерні науки, енергетика, інженерія, фізика, математика та магічна лабораторія.  Критеріями оцінки шкільних робіт були наукова обґрунтованість дослідження, інженерна думка, можливість практичного застосування актуальність дослідження, метрологічні підходи і презентаційні навички. Враховуючи ці всі складові робота учня 11 класу сш № 317 Завертайло Миколи, виконана під керівництвом доцента нашої кафедри Ямшинського М.М. , зайняла трете місце, а автор отримав диплом та цінний приз . Найвищою відзнакою конкурсу, яку отримали чотири школярі, буде тижнева поїздка до США у травні місяці.

У цей же час, 16 лютого, у Київському палаці дітей та юнацтва проходила виставка творчих робіт київських школярів « Місто юних майстрів «, яку відвідав Голова Київської міської державної адміністрації Попов О.П. На виставці було презентовано роботу учня 11 класу гімназії №153 Осипчука Івана , виконану під керівництвом професора Могилатенко В.Г. Автор отримав почесний диплом.

 

03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2018©