134. Видеть легко – трудно предвидеть. (Б.Франклин)

verchovlukВЕРХОВЛЮК
Анатолій Михайлович

Дата народження: 28 вересня 1956 р.

На кафедрі працює з 2008 р.

Робочий телефон: (044)-452-97-36

Особиста сторiнка intellect.foundry.kpi.ua/profile/vam20

Verkhovliuk A. http://orcid.org/0000-0003-4318-4607

Освіта:

1979 р., Київський ордена Леніна державний університет ім. Т.Г. Шевченка, хімія – фізична хімія полімерів і колоїдів.

1990 р. Кандидат хімічних наук. «Міжфазні явища в процесах плавки та кристалізації залізовуглецевих сплавів» зі спеціальності 02.00.04 «Фізична хімія»

2003 р. Вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності 05.16.04 - ливарне виробництво присвоєно

2006 р. захистив у спеціалізованій вченій раді при Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України докторську дисертацію на тему: «Фізико-хімічні закономірності взаємодії розплавів з твердими матеріалами в процесах одержання високоміцних чавунів і спеціальних сплавів» зі спеціальності 05.16.04 «Ливарне виробництво»

Перелік лекційних курсів:

Технологія одержання первинних матеріалів для ливарного виробництва

Наукові здобутки:

Кількість публікацій в наукових журналах:                             – понад 155
Кількість отриманих авторських свідотств та патентів:         – 18
Кількість монографій:                                                                    – 2

Напрямок наукових досліджень:

Встановлення закономірностей впливу малих добавок хімічних елементів і деяких комплексних модифікаторів на поверхневі властивості та активність кисню в розплавах на основі заліза, а також на ріст кристалів графіту в насичених вуглецем залізовуглецевих сплавах, складання банку даних для розробки моделі механізму утворення кулястого графіту в розплавах на основі заліза, термодинамічних та кінетичних розрахунків процесів кристалізації, розробки оригінальних методик та установок для вивчення поверхневих явищ в системах метал-метал, метал-вогнетривкий матеріал і кінетики розчинення високотемпературних матеріалів в рідких сплавах, розробка сплавів на основі кольорових металів, які використовуються і будуть використані для виробництва обігових, розмінних та колекційних монет України, дослідження особливостей одержання і плавки сплавів на основі хімічно-активних металів та розробка технологічних режимів одержання об'ємноаморфізованих сплавів та наноструктурних матеріалів при низьких швидкостях охолодження.