178. В вопросах совести закон большинства не действует. (Ганди)

«Інтерпайп сталь» металургія нового покоління

IMG 807912 грудня 2013 року студенти другого, третього, четвертого, п’ятого та шостого курсів  Інженерно-фізичного факультету, кафедри ливарного виробництва чорних і кольорових металів відвідали місто Дніпропетровськ.
Головною метою поїздки була екскурсія (фотогалерея) на завод ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ.
ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ – металургійний електросталеплавильний завод. Інвестиційний проект з будівництва був анонсований ще взимку 2007 року, але через світову фінансову кризу будівництво затягнулося. Комплекс урочисто відкрили 5 жовтня 2012 року  Підприємство збудовано за найсучаснішими технологіями. Головний підрядник -  італійська компанія «Danieli». Вартість будівництва склала близько 700 млн. доларів.  ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ – це перший металургійний завод побудований за роки незалежності України «з нуля». Після запуску заводу на повну потужність підприємство стало найбільшим і найсучаснішим електросталеплавильним заводом у Східній Європі. Потужність комплексу складає 1,32 млн тонн на рік.
Завод оснащений сучасними екологічно безпечними технологіями:
- ефективна система газоочищення, яка забезпечує зниження викидів пилу в атмосферу;
- спеціальний кожух на  дуговій сталеплавильній печі, який значно знижує рівень шуму;
- закритий цикл системи водопостачання, який дозволяє повність виключити викид шкідливих речовин в р. Дніпро.

На заводі існує проект STEEL FLOW. Цей проект дозволяє молоді стати працівниками інноваційного металургійного заводу. Учасники проекту  повинні пройти тестування, навчання за обраною спеціальність(за необхідністю) та стажування. Вони мають можливість професійно розвиватися та побудувати успішну кар’єру.

Вранці, студентів нашої кафедри зустріли 3 автобуси заводу, які супроводжували їх протягом дня. З вокзалу студенти відправились на завод, де їх чекав легкий сніданок та працівники заводу які провели екскурсію. Студенти побачили не тільки використання сучасних технологій та новий підхід до виробництва, а й арт-інсталяції. Студенти побачили сучасний побутовий, робочий  і адміністративний простір, спецодяг з індивідуальним дизайном для кожної спеціальності та комфортабельну їдальню заводу.

Завод ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ – нова філософія металургії ХХІ ст. в Україні, новий виток в розвитку галузі. Саме цей завод дає надію на світле майбутнє для нашої держави та розвитку металургії, що позитивно впливатиме на економічне становище України. Студенти кафедри ЛВЧКМ були під позитивним впливом від екскурсії на заводі ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ. Маємо надію, що розвиток металургії покращуватиметься та отримаємо можливості відвідати нові заводи в Україні на рівні ІНТЕРПАЙП СТАЛі, адже саме металургія – це є майбутнє для кожної держави.

Культурна програма передбачала відвідування "Історичного музею" та прогулянки містом.