Кафедра ливарного виробництва чорних та кольорових металів

Національний технічний університет України "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Українська (UA)Русский (RU)English (UK)Deutsch (DE)
FacebookTwitter

197. Всякое слово без дела ничтожно и пусто. (Демосфен)


Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст, натисніть Shift+Enter і відправте нам повідомлення.

Студентське життя
Підготовка сучасних фахівців на Інженерно-фізичному факультеті

Під час навчання кожен студент, і я у тому числі, починає задумуватися про своє майбутнє. Страх неправильного вибору змушує спробувати себе у ролі, як теоретика так і практика у якомога більших стезях.

Одну з ролей, а саме – науковця, можна успішно приміряти на себе у ході навчання. Під час виконання магістерської дисертації у мене, як і у інших студентів, була можливість проводити дослідження у лабораторіях факультету, на сучасному та унікальному для України обладнанні, яке забезпечує дослідження структур за допомогою оптичного та електронного мікроскопів, фазового аналізу тощо.

Тому при вступі до аспірантури я чітко розуміла, що його наявність у значній мірі полегшить процес написання докторської дисертації і збереже найдорогоцінніший у нашому світі ресурс – час. Я можу бути спокійною, адже отримання експериментальних даних та їх опрацювання проводиться оперативно, а значить робота над будь-яким проектом, старт-апом, докторською дисертацією тощо, не буде затягуватися.

Смірнова Я., аспірантка 1 курсу кафедри ЛВЧКМ

 

 
На крок ближче до майбутньої професії

DSCN4454Від теорії до практики. З кожним роком викладацький колектив кафедри наближує до практичного використання знань отриманих за часи навчання на інженерно- фізичному факультеті, тим самим доводячи, що наша майбутня професія важлива і необхідна для існування і розвитку литва в Україні.

Минулого року ми відвідали «Інтерпайп», а сьогодні вирушили до Кіровограду на заводи «Гідросила ГРУП» - найбільше підприємство по виробництву гідравлічних силових машин та компонентів гідросистем на території країн СНГ та «Червона зірка»,що спеціалізуеться на виготовленні посівної та грунтообробної техніки високого технологічного рівня.

DSCN4246Насправді, за один день побачити два настільки масштабних підприємста, дійсно, неймовірно.

Величезні склади с шихтовими матеріалами, ливарні цехи, що працюють безперервно, хімічні лабараторії,., а особливо роботи, які повністю автоматизовано керують процесом лиття під тиском він першої до останньої операції, а людина, лише дістає готову деталь.

Незважаючи на масштаби та характер виробництва, обидва заводи мають відмінній стан чистоти, мінімальне пиловиділення, добре облаштовану вентиляційну систему. Також, досить цікавий факт, що конференц зала та офіси мають величезні вікна, що виходять на головний ливарний цех щоб увесь робочий колектив безперервно був присутній в атмосфері ливарного виробництва.

DSCN4252Цікавим завершенням, і, можна сказати, демонстрацією побаченого, було відвідування ярмарки сільхозтехніки, де було продемонстровано і виставлено на продаж готовий продукт заводу «Червона зірка» та інших закордонних підприємств.

І звичайно студенти поділилися своїми найкращими враженнями від поїздки:

Візеренко Максим:

«Незважаючи на 10 годин у дорозі, заводи «Гідросила» та «Червона зірка» вразили своїми масштабами, та технологією виробництва. Досить цікаво було побачити способи заливання алюмінію та робота для лиття під тиском. Дякую за пізнавальну екскурсію.»

DSCN4277Студенець Богдан:

«Велике враження склала лабараторія для дослідження и контролю якості металу. Все атоматизовано та доступне у використанні. У нас була нагода спробувати самим провести хімічній аналіз алюмінієвого сплаву, дійсно дуже цікаво, побачити те, про що розповідали на лекціях»

Дегерменджи Настя:

«Під час екскурсії нам довго розповідали про технологію та спосіб виробництва тих чи інших деталей, про іх контроль якості та застосування, але коли ми потрапили на ярмарку сільськогосподарської техніки, зовсім по-іншому зрозуміли всю важливість і необхідність таких заводів, я «Гідросила» та «Червона зірка.»

DSCN4429Багі Йожеф:

«Я в захваті від побаченого. Поспілкувавшись с працівниками обох підприємств, я не пошкодував про обрану спеціальність, адже кожен, від ливарника до головного технолога, розповів про любов та зацікавленість до своєї роботи.»

Від імені всіх студентів, висловлюю подяку керівництву кафедри ЛВЧКМ за цікаву і пізнавальну екскурсію!

Сальченко Вікторія, ФЛ-32

 
Враження про ливарний завод Інтерпайп

 
    image 4Нарешті ми дочекались. Довгообіцяна екскурсія на справжній ливарний завод відбулася!  
    Від імені всіх студентів можу сказати, що це неймовірно. Одна справа, коли ти відвідуеш всі пари, сумлінно вивчаеш дисципліни, які є невід'ємною складовою твоєї майбутньої професії, уважно слухаєш викладачів, поглинаєш їх професійний  та життєвий досвід, та це все теорія, якою б цікавою вона не була. Зовсім інша справа, коли ти все бачиш своїми очима.
    imageМова йде про "Interpipe steel". Це найсучасніший ливарний завод на території України, відкритий у 2012 році. Оснащений власною електричною підстанцією, новітніми очистними системами, навіть арт проектами на території підприємства. Основною діяльністю  є виробництво, шляхом литва, заготівок для труб різного призначення.
    Коли бачиш готовий продук, навіть уявити не можешь яке обладнання застосовують, скільки людей контролюють сам процес роботи та  його якість.
    А насправді, це величезні цехи, оснащені італійським  ливарним обладнанням "Danieli": дугова сталеплавильна піч ( місткістю 186 тонн, кількість плавок в добу-27, температура електродуги -7000-7500^С), двухпозиційна установка піч-ковш ( місткість-160т, швидкість нагріву металу 4,7 ^С/мин, тривалість плавки 30-50 мин), кристалізатори та інші пристрої.
    Ще одною позивною та приємною характеристикою є те, що загальний штат співробітників складає всього 300 осіб, що говорить про те, що такий, здавалося б, трудомісткий, масштабний та відповідальний процес виконується максимально автоматизовано.
    Також, вразило те що чистота на підприємстві на найвищому рівні, хоча сам вид діяльності досить брудний, та супроводжується великим виділенням пилу.
    Отже, відвідавши " Interpipe steel", кожен з нас був дійсно вражений та відкрив для себе нове вікно на зустріч до своєї майбутної професії.
    Висловлюємо велику подяку керівництву нашої кафедри (ЛВЧКМ) за організацію такої цікавої та корисної ексрурсії!

image 6image 1image 2 image 5   

Сальченко Вікторія, ФЛ-32

 
Знайомство із спеціальністю

Два роки загальноосвітніх предметів, дуже туманне уявлення про спеціальність інженера ливарного виробництва кольорових та чорних металів. І ось очікуваний день настав!

image 2Перша лабораторна робота у ливарному цеху нашого, вже рідного, корпуса. Уся група старанно пише протокол, уявляючи себе професійним ливарником. Відверто кажучи, кожен з нас мало уявляв послідовність дій на практиці, в аудиторії панувала інтрига. Нарешті, перші кроки в справжній ливарний цех, знайомство зі своєїм робочим місцем, справжня формувальна суміш, модельна плита, опоки.image 1

З великим єнтузіазмом кожен робив свій художній виливок в очікуванні побачити свій власний витвір мистецтва, справжнього інженера початківця. Найнеймовірніше для ФЛ-32  сама процедура заливання  розплавленого металу (алюмінію) в форму.

imageimage 4image 3Як результат кожний отримав справжній художній виливок, море вражень і незабутні емоції.

Я вважаю, що кожен був безмежно рад, що обрав для себе інженерно-фізичний факультет, а саме, кафедру ливарного виробництва. 

Сальченко Вікторія

 
Студенты КПИ на ПАО "Червона зирка"
Від поїздки на підприємства невеличкого обласного міста більшість не очікувала нічого приємного. Тим паче, що виснажлива дорога не залишила майже ні в кого сил та ентузіазму. Але все змінилося після перших хвилин прибування на першому підприємстві холдингу «Гідросила». Молоді, творчі екскурсоводи показали перспективне підприємство, оснащене новітнім обладнанням та устаткуванням, яке вже співпрацює не тільки з країнами СНД, але і виходе на ринки Європи. Підприємство чисте та доглянуте,усюди автомати, лінії та прилади. Але найбільше враження на ливарників справили машини лиття під тиском, всі принципи її роботи студенти бачили тільки на сторінках підручників та на плакатах під час лекцій. Також вразило кокільне литво і загальна чистота, що підтримується на всіх етапах виробництва (фотогалерея). Стомлені, але вражені ми попрямували на наступний завод холдингу «Червона Зірка», який зустрів своєю привітністю та смачним обідом. Чітко вивірена програма з наступним оглядом та екскурсією з одним з керівників виробництва він провів, під світлом прожекторів місцевого телебачення, екскурсію демонструючи сільськогосподарську техніку, виробництва даного заводу. Побачивши і почувши про багатогранність продукції заводу, всі попрямували по ділянках заводу. Старий ливарний цех засмутив своєю сірістю і неблагополучним видом. У найближчі місяці Кіровоград очікує офіційний старт відразу двох нових виробництв на базі заводу «Червона зірка», для яких вже шукають висококваліфіковані кадри. Минулої п'ятниці підприємство відвідали декан, провідні викладачі і близько шести десятків студентів старших курсів інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ», стабільно займає лідерські позиції в рейтингах українських вузів в останні роки.

Майбутні ливарники, плавильники, термісти відвідали з екскурсією в тому числі новий ливарний завод «Металіт», офіційний пуск якого запланований на кінець квітня. Для професіонала така можливість унікальна, сучасне датське обладнання, здатне забезпечити повний цикл виробництва високоточної чавунного лиття в обсягах до 8000 тонн, не має аналогів в Україні.
Новий же ливарний цех (поки не зданий в експлуатацію) вражав своєю громіздкістю та майбутніми перспективами. Під враженнями від підприємств і стомлені ми провели конференцію з керівництвом заводу. Натхненні вступним словом декана студенти кинулися з десятком питань. Після ми вирушили до столиці з масою вражень і перспектив, а головне з упевненим поглядом на світле майбутнє ливарного виробництва.

"Гидросилу" посетили будущие инженеры

http://uc.kr.ua/dvazavoda/

 
«Інтерпайп сталь» металургія нового покоління

IMG 807912 грудня 2013 року студенти другого, третього, четвертого, п’ятого та шостого курсів  Інженерно-фізичного факультету, кафедри ливарного виробництва чорних і кольорових металів відвідали місто Дніпропетровськ.
Головною метою поїздки була екскурсія (фотогалерея) на завод ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ.
ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ – металургійний електросталеплавильний завод. Інвестиційний проект з будівництва був анонсований ще взимку 2007 року, але через світову фінансову кризу будівництво затягнулося. Комплекс урочисто відкрили 5 жовтня 2012 року  Підприємство збудовано за найсучаснішими технологіями. Головний підрядник -  італійська компанія «Danieli». Вартість будівництва склала близько 700 млн. доларів.  ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ – це перший металургійний завод побудований за роки незалежності України «з нуля». Після запуску заводу на повну потужність підприємство стало найбільшим і найсучаснішим електросталеплавильним заводом у Східній Європі. Потужність комплексу складає 1,32 млн тонн на рік.
Завод оснащений сучасними екологічно безпечними технологіями:
- ефективна система газоочищення, яка забезпечує зниження викидів пилу в атмосферу;
- спеціальний кожух на  дуговій сталеплавильній печі, який значно знижує рівень шуму;
- закритий цикл системи водопостачання, який дозволяє повність виключити викид шкідливих речовин в р. Дніпро.

Детальніше...
 

В преддверии восьмого марта мы решили взять интервью у прекрасной представительницы

Инженерно-физического факультета, студентки пятого курса Галины Лиман

liman

Добрый день, Галя! Для начала хотим поздравить тебя с грядущим праздником. Пускай всё задуманное тобой сбывается и во всём тебе сопутствует удача! А теперь давай немного пообщаемся. Начнём как обычно. Почему твой выбор пал на КПИ?

Ой, как давно это было (улыбается). Университет выбрала скорее благодаря совету знакомого, на тот момент студента КПИ, чем по собственным соображениям.

Может факультет и кафедру ты тоже выбирала не сама, так сказать?

Тут уже выбор был более осознанным. Листая раз пятый справочник абитуриента КПИ на глаза попалось название нашей специализации: «ювелирное и художественное литье». Обсудив этот вариант с родителями, было решено, что литье – это очень даже неплохая ставка.

Детальніше...
 

Сегодня мы беседовали с Дмитрием Кужелем, студентом пятого курса НТУУ «КПИ»

Инженерно-физического факультета. И вот что мы узнали.

01

Здравствуй, Дима! Начнем с обычного вопроса: почему ты выбрал КПИ?

Почему КПИ? Говорили, что это один из лучших ВУЗов Украины. Решил проверить.

А чем обосновывапется выбор факультета и кафедры?

На ИФФ попал чисто случайно. Количество баллов, набранных на вступительных экзаменах, как раз позволяло мне попасть на ИФФ. Кафедру литейного производства выбрал по причине того, что это было единственное понятное мне, на тот момент, название кафедры со списка. Тогда мне было абсолютно неважно чем заниматься. В общем, выбор был сделан подсознательно, и сейчас я ни капельки не жалею.

Детальніше...
 

Студент пятого курса НТУУ «КПИ» Инженерно-физического факультета Александр Парфентьев

parf_1

Добрый день, Саша! Ты хороший, подающий надежды студент. Хотелось бы узнать, что же привело тебя на Инженерно-физический факультет?

Здравствуйте! Могу честно признаться, привела меня сюда Удача (улыбается). И я не жалею об этом. А вот выбор кафедры был уже осознанный.

Расскажи подробней о выборе кафедры.

В общем-то, конкретных причин и не было. Мне рассказали какие на факультете есть кафедры, что на каждой из них изучают. Меня очень заинтересовала литьем художественных и ювелирных изделий, а также зубных и ортопедических протезов теперь уже моя родная кафедра Литейного производства черных и цветных металлов. Так и был сделан выбор.

Ты отучился 4 года, закончил бакалаврат, получил диплом. Почему решил поступать дальше - на магистратуру?

Не могу ответить на этот вопрос, так как он для меня является очень личным.

Детальніше...
 


03056, м. Київ - 56, вул. Політехнічна 35, корпус 9, поверх 4. Тел.: +38(044)204-82-16. Кафедра ЛВЧКМ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2010-2019©