Громадське обговорення освітніх програм


Запропоновані освітні програми, спрямовані на модернізацію навчального процесу та підготовку молоді до вимог сучасності.
Однією з ключових ініціатив є зміни в змісті освіти, спрямовані на більше практичне застосування знань у реальному житті. Програми орієнтовані на розвиток креативності, критичного мислення та навичок спілкування, які вважаються ключовими для успішного функціонування у сучасному суспільстві.
Також увага приділяється впровадженню інноваційних технологій в освітній процес. Електронні ресурси, онлайн-курси та інтерактивні платформи стануть необхідними компонентами освітньої системи, сприяючи залученню студентів до активного навчання та розвитку їхніх цифрових навичок.
Обговорення освітніх програм триває з 05 квітня по 05 травня 2024 р., і це лише перший крок у напрямку розбудови сучасної та ефективної освітньої системи, яка відповідатиме потребам майбутнього.

Відкрита зустріч з експертною групою


Усі охочі учасники освітнього процесу (крім гаранта ОП та представників адміністрації ЗВО) запрошуються на відкриту зустріч з експертами.

Відкрита зустріч з експертною групою: ЄДЕБО ID 18538 Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» ім. І. Сікорського, ОП «Комп’ютеризовані процеси лиття»

Час: 16 лютого 2023 15:40-16:10
Підключитись до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/73563137538?pwd=De6goXaWA14LpfaVqPqXop7wSc5ZU3.1

Ідентифікатор конференції: 735 6313 7538
Пароль: 2023

Відкрита зустріч з експертами


Усі охочі учасники освітнього процесу (крім гаранта ОП та представників адміністрації ЗВО) запрошуються на відкриту зустріч з експертами: ID 18539 Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, ОП “Комп’ютеризовані процеси лиття”

Час: 01 листопада 2022 15:40 РM Київ

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/79625385963?pwd=fVbHNNaPxNDaFmwX49IUUJcwtaHyWc.1

Ідентифікатор конференції: 796 2538 5963
Пароль: 2022

Громадське обговорення


Шановні студенти, аспіранти, викладачі!

З метою реалізації вимог Системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в КПІ ім. Ігоря Сікорського та оновлення освітніх програм підготовки фахівців кафедрою запроваджено громадське обговорення.

До співпраці запрошуються роботодавці, випускники ЗВО, студенти, аспіранти, викладачі, представники академічної спільноти та фахові експерти.
Пропонується всім зацікавленим та небайдужим надати свої зауваження та пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу через заповнення гугл-форми з 17 жовтня по 21 листопада 2022 р:

БАКАЛАВРІВ

МАГІСТРІВ

ДОКТОРІВ ФІЛОСОФІЇ

Після обговорення проектною групою будуть переглянуті надані зауваження та пропозиції.

Відповідність та ефективність освітнього процесу на думку студентів, випускників і роботодавців, є визначення сильних і слабких сторін освітніх програм і використання цих даних для її перегляду.

Зауваження та пропозиції можна надати електронною поштою на foundry@kpi.ua.

Дякуємо за співпрацю!

Краще майбутнє робимо разом!

Вітаємо Міщенко Катерину Миколаївну з успішним закінченням KPI school of creativity. Summer edition.


Вітаємо Міщенко Катерину Миколаївну з успішним закінченням KPI school of creativity. Summer edition.

У Київській політехніці завершився п’ятий, фінальний день KPI school of creativity.

Упродовж п’яти днів науковці й студенти обмінювались найкращими творчими ідеями.

Серед стартапів, які презентували учасники школи: відбудова країни, диджиталізація столиці, ефективне використання природної енергії, вдосконалення сфери менторства.

Вдосконалення сфери менторства. Ідея нашої команди заключалася в тому, щоб допомогти студентам знайти інших студентів, які могли б допомогти їм з розумінням проблемної теми. Інколи буває, що страшно запитати викладача, або викладач пояснює якось не зрозуміло, і тоді ми звертаємося за допомогою до інших кпішників. Тому ми вирішили зробити цей процес зручнішим завдяки платформі, на якій кожен студент зможе знайти собі ментора серед таких самих студентів, які розуміються на тій чи іншій темі

З днем Металурга!


Від душі бажаю Вам кохання міцного, як метал, пристрасті, спекотної, як розпечене залізо і здоров’я, яке ніщо ніколи не зіпсує! Бажаю Вам Миру і Наснаги до праці, яка прискорить нашу Перемогу та відбудову рідної України. Миру, Добра, Радощів, Удачі Вам і Вашим Родинам. Слава Україні!

Підсумки ХХ Міжнародного Промислового Форуму


Ну от і завершився ХХ Міжнародний Промисловий Форум. За ці декілька днів студенти та співробітники кафедри встигли познайомитися із технологічними новинками різних галузей промисловості, пов‘язаними з обробленням матеріалів, прийняти участь у нараді-конференції з питань перспектив розвитку промислового комплексу України та ливарного виробництва і вислухати проблеми та перспективи галузі, як зі сторони перших осіб від ливарних підприємств, наукових та освітніх організацій, так і з боку представників уряду України, долучитись до студентського саміту «Популяризація технічних професій та надання можливостей працювати молоді на промислових підприємствах України», організованого компанією Укрфаворит. Зустріч із представниками підприємств ливарної галузі із різних куточків нашої країни дозволила налагодити зв‘язки для подальшої співпраці у напрямку підготовки та працевлаштування майбутніх фахівців-ливарників.

Під час роботи Форуму ми знайшли нових друзів і партнерів (ТОВ «Укрфаворит», ТОВ “Таврійська ливарна компанія ТАЛКО”,   ООО «Мелитопольский литейный завод»ПрАТ “Нововолинський Ливарний Завод”).

Очікуємо на нові зустрічі і плідну роботи наступного року.

До нових зустрічей!

Майстрам вогню! З днем металурга!


Звиклися серцем з полум’я жаром,
Мартен, домна, прокатний стан,
Майстрам вогню – сталеварам,
Нехай звучить благородний метал!
І бог вогню привітає Вас!

На сонці спалахує сталь,
І музикою дзвенить метал,
І під вмілою рукою
Тече розплавленою рікою.
Залізо, золото чи мідь –
З ним треба говорити вміти.
А металургів – поважати,
Вітати щиро і вітати!

Здоров’я міцного, як справжній метал
Нехай любов теплом своїм зігріє,
А щастя буде поруч кожну мить.
Нехай віра всю печаль твою розвіє.
І щоб бажаного в професії досяг.

День відкритих дверей 29 травня 2021 р.


Інститут матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона запрошує всіх охочих на День відкритих дверей онлайн 29.05.2021 о 13:00 ((https://us02web.zoom.us/j/87614535052))!

Під час зустрічі ви дізнаєтесь про сучасні освітні програми, за якими ми навчаємо, про найбільш яскраві досягнення по створенню нових матеріалів і технологій, які змінили світ і життя людини на краще, про академічну мобільність наших студентів, працевлаштування та багато цікавого.

ІМЗ готує за такими спеціальностями:

  • 132 Матеріалознавство
  • 136 Металургія
  • 131 Прикладна механіка

По завершенню Дня відкритих дверей інституту онлайн, запрошуємо відвідати зустрічі по кожній Освітній програмі за окремими посиланнями:

Спеціальність 136:

 

З Новим роком та Різдвом Христовим


Нехай в новому році
Щодня й на кожнім кроці
Дива чарівні стануться
І мрії всі збуваються.

Незгоди всі забудуться,
Що мріялось – все збудеться,
Будьте Ви завжди здорові,
Хай пригоди будуть нові.

Хай приходять друзі в гості,
Щастя буде на порозі,
Здійснення бажань і мрій
Подарує рік Новий!

Новий рік – чудове свято!
Зичу Вам добра багато,
Миру в домі й на землі,
І смачного на столі.

З Новим роком всіх вітаєм,
Всього доброго бажаєм!
З вами щоб дива ставались,
Добрі люди зустрічались.
Нові враження і люди,
Хай цей рік щасливим буде!

Світла пам’ять Євгену Олександровичу Морозову


Сьогодні, 10 листопада, на 82-му році життя помер навчальний майстер кафедри ливарного виробництва чорних і кольорових металів Євген Олександрович Морозов.
За роки своєї трудової діяльності на кафедрі він зробив чимало для виховання та навчання не одного покоління фахівців-ливарників.

Похорони відбудуться 11 листопада о 14:00 у київському крематорії за адресою: вул. Байкова, 16.

Колеги Євгена Олександровича висловлюють щирі співчуття його рідним та близьким.

Захист переддипломної практики


28 та 29 жовтня 2020 р. магістри 6 курсу завершили переддипломну практику та захистили звіти.
Комісія відзначила високий рівень підготовки та рекомендувала  поради стосовно подальшої роботи над магістерськими дисертаціями.
Відповідальний за організацію практики Лук’яненко І.В. провів аналіз програмних результатів у ZOOM конференції. Кафедра здійснює моніторинг https://foundry.kpi.ua/robotodavczi  рівня задоволення роботодавцями.
Обмін думками важливий для удосконалення освітньої програми. Запрошуємо до співпраці!

З днем МЕТАЛУРГА!


На честь металургів не дають салют.
Вони з салютом кожен день живуть,
Коли сталь, чавун у форми ллють.

Звиклися серцем з полум’я жаром,
Майстрам вогню
Нехай звучить благородний метал!

Він у форми ллє метал,
Чарівник він і факір,
Праця металурга непроста,
І бог вогню вітає Вас!

На сонці спалахує сталь,
І музикою дзвенить метал,
І під вмілою рукою
Тече розплавленою рікою.

Залізо, золото чи мідь –
З ним треба вміти говорить.
А металургів – поважати,
Вітати щиро і вітати!

Опитування студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського з питань академічної доброчесності


Шановні студенти!
Навчально-науковий центр прикладної соціології «Соціоплюс» проводить соціологічне опитування серед студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського стосовно рівня дотримання академічної доброчесності.
Просимо Вас узяти участь в опитуванні та відповісти на запропоновані питання. Ваші відверті відповіді дозволять отримати важливу інформацію для підвищення рівня академічної доброчесності. Ваші відповіді будуть використані лише в узагальненому вигляді.
Оберіть, будь ласка, варіант відповіді до якого Ви найбільш схильні.

Консультація до вступу в магістратуру


Шановні вступники!

Кафедра 29 травня 2020 р. проведе он-лайн консультацію студентам бакалаврам стосовно вступу в магістратуру! Зустріч відбудься о 13:00 за допомогою платформи ZOOM.

Із задоволенням відповідаємо на Ваші запитання! Чекаємо Вас на зустрічі.

Приєднатись до зустрічі:

https://us04web.zoom.us/j/74646162918?pwd=ZGtZT1lwY1huZjJHQUNUdC9VYkcwdz09

 

Вітаємо з І місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва»


Вітаємо Хоменко Дмитра Ігоровича з І місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва», м. Дніпро, 2019 р.

Вітаємо команду студентів кафедри з І місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва»


Вітаємо команду студентів кафедри Згоранець О.В., Омельяненко Ю.Ю., Хоменко Д.І. з І місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва», м. Дніпро, 2019 р.

Вітаємо команду студентів кафедри з ІІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів»


Вітаємо команду студентів кафедри Кивгило Б.В., Деркач Д.О., Мартиненко І.О. з ІІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів» , м. Дніпро, 2019 р.

Вітаємо з ІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів»


Вітаємо Кущереву Анжелу Станіславівну з ІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів», м. Дніпро, 2018 р.

Вітаємо команду студентів кафедри з ІІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва»


Вітаємо команду студентів кафедри з ІІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва», м. Дніпро, 2018 р.

Вітаємо команду студентів кафедри з І місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів»


Вітаємо команду студентів кафедри з І місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів», м. Дніпро, 2018 р.

Вітаємо команду студентів кафедри з ІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів»


Вітаємо команду студентів кафедри Смірнову Я.О., Гордійчук З.О., Оніщук А.І. з ІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів» , м. Дніпро, 2017 р.

Вітаємо з ІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва»


Вітаємо Корчак Артура Вікторовича з ІІ місцем у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Обладнання і технологія ливарного виробництва» , м. Дніпро, 2017 р.

Вітаємо з І місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Металургія»


Вітаємо Кивгило Богдана Володимировича з І місцем у Всеукраїнському  конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Металургія», м. Дніпро, 2019 р.

Захист переддипломної практики в дистанційному режимі


 

 

 

 

 

 

Сьогодні відбувався захист переддипломної практики студентів бакалаврів.
Не зважаючи на дистанційну роботу та складні умови, студенти опанували матеріал практики та підготували звіти.
Під час захисту всі студенти показали високий рівень фахової підготовки та отримали позитивеі оцінки!!!
Бажаємо не знижувати темп, залишився місяць до випуску!!!

Захист переддипломної практики бакалаврів


Захист переддипломної практики бакалаврів групи ФЛ-п71 відбудеться 17 травня 2020 р. об 14:00 за посиланням:

Захист переддипломної практики бакалаврів груп ФЛ-61-1 та  ФЛ-61-2 відбудеться 18 травня 2020 р. об 14:00 за посиланням:

Привітання з Днем родини!


Есть поддержка у меня –
Моя дружная семья,
Это даже не секрет –
Без семьи и счастья нет.
Я за ней как за стеною,
Справлюсь с трудностью любой.

Вітаємо з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!


 

Шановні ветерани та нинішні захисники Вітчизни!

Ми з гордістю вшановуємо людей старшого покоління, яким випало пройти крізь смертельний вогонь Другої світової війни. Ми по праву пишаємося внеском наших предків у спільну перемогу над нацизмом Антигітлерівської коаліції.

Вічна і світла пам’ять полеглим.

Пішов з життя академік НАН України, доктор технічних наук, професор Віктор Іванович Дубодєлов


Колектив інженерно-фізичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського глибоко сумує та висловлює щирі співчуття  рідним, колегам та друзям у зв’язку з тяжкою втратою  відомого вченого, академіка НАН України, доктора технічний наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреата Премії імені З. І. Некрасова НАН України Віктора Івановича Дубодєлова. Життя і діяльність Віктора Івановича тісно було пов’язано з інженерно-фізичним факультетом. Формування наукового світогляду багатьох поколінь металургів та матеріалознавців, ливарників не можливо уявити без наукових праць Віктора Івановича. Віктор Іванович завжди приділяв особливу увагу до проблем забезпечення кадрами вищої кваліфікації  науково-педагогічних колективів кафедр ІФФ, змісту освіти ливарників та металургів. Віктор Іванович прожив повнокровне, сповнене вагомими здобутками і перемогами, корисне для кожного із нас, науки і освіти, суспільства в цілому життя. Пам’ять про нього завжди житиме в наших серцях в добрих справах колективу викладачів, студентів та майбутніх поколіннях випускників.

Від імені колективу
Декан ІФФ                                                                                   Петро Лобода

II атестація


Шановні студенти та викладачі!

ІІ атестація проходить у період з 04.05.20 по 15.05.20. Результати обов’язково вносяться у систему «Електронний Кампус КПІ» до 17.05.20. Після цієї дати доступ до системи «Електронний Кампус КПІ» з метою коригування результатів атестації буде неможливий.

З Великоднем!


Писанок веселий візерунок,
Кошик шинки, хрону, ковбаси,
Воскресіння Божого дарунок,
Посвятивши з церкви принеси.
І збери усю свою родину,
Паски кожному по скибочці роздай,
Помолись за неньку Україну,
За батьків, дітей і за наш край.

Завершення навчального року в університетах України, ймовірно, відбудеться дистанційно.


16 квітня, в онлайн-режимі відбулася нарада керівників Міністерства освіти і науки України з ректорами закладів вищої освіти, під час якої, серед іншого, обговорювалося питання завершення навчального року в вишах.

Зі слів в. о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, завершення навчального року в університетах, імовірно, відбуватиметься дистанційно, тому закладам потрібно визначитися з формами проведення екзаменаційних сесій та державної атестацій студентів.

Источник: konkurent.ua

В КПІ ім. Ігоря Сікорського викладачі можуть заповнювати й зберігати відомості з результатами семестрового контролю в електронному вигляді у системі «Електронний кампус», після чого їх автоматично передадуть в АС «Деканат».
Це дає змогу не змінювати графік екзаменів та заліків в умовах карантину.
Нововведення планують залишити й після карантину.

Деталі (https://kpi.ua/node/18020).

Переддипломна практика студентів


Шановні студенти!

На час карантину переддипломна практика відбувається на базі кафедри відповідно до розподілу. З метою оптимізації навчального процесу в дистанційному режимі  всі матеріали розміщені на платформі classroom.google. Організаційні збори відбудуться у понеділок 13 квітня 2020 р. об 10:00 через Meetings ZOOM.

Розподіл студентів по кафедрі.

 

Студентів та науковців запрошують до команди експертів з антикризових рішень


Команди дизайнерів, програмістів, студентів та науковців можуть запропонувати свої варіанти вирішення кризи, яка виникла у світі та, зокрема, в Україні внаслідок пандемії коронавірусної інфекції. Для цього в Україні працюватиме онлайн-платформа антикризових рішень AC LAB21. Вона має об’єднати винахідників, менторів, бізнес та управлінців.

Заявки від зацікавлених команд приймають на сайті http://www.aclab21.org/

Рішення, над якими працюватимуть учасники, мають допомогти бізнесу комфортно перейти в режим онлайн-роботи, а також зорієнтувати стартап-команди на нові запити економіки.

Найефективніші ідеї пройдуть інтенсивну онлайн-інкубацію на платформі, а їхні автори представлять свої проєкти перед експертною радою. До цієї ради, зокрема, увійшов в.о. Міністра освіти і науки Юрій Полюхович, який теж оцінюватиме заявки, зареєстровані на платформі.
інноваційна діяльність та трансфер технологій міжнародна співпраця

Партнери платформи також зможуть надавати ресурси для запуску кращих антикризових рішень. Передбачається, що всі рішення будуть доступні не лише українській, а й світовій спільноті.

Проєкт організовують Мережа академічних бізнес-інкубаторів YEP разом з Українським фондом стартапів за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Міністерства освіти і науки та Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Технологічними партнерами проєкту є CISCO та Gravitec.net.

Звернутися з організаційними запитаннями та пропозиціями щодо партнерства можна на електронну пошту solve@aclab21.org

Доступ до платформи онлайн-навчання COURSERA


Шановні студенти!

Нам надали доступ (безкоштовно) до платформи онлайн-навчання COURSERA (https://www.coursera.org). Обирайте курс, лишіть коментар або надсилайте смс. Кількість ліцензій обмежена.

Зацікавленим студентам ТЕРМІНОВО надати наступну інформацію на адресу guriya@ukr.net:
1. ПІБ студента (повністю)
2. Електронна адреса
3. Логін студента у системі “Електронний кампус” – для можливості подальшого аналізу результатів та завантаження даних.
4. Назву курсу + посилання на цей курс.

Підготовка сучасних фахівців на Інженерно-фізичному факультет


Під час навчання кожен студент, і я у тому числі, починає задумуватися про своє майбутнє. Страх неправильного вибору змушує спробувати себе у ролі, як теоретика так і практика у якомога більших стезях.

Одну з ролей, а саме – науковця, можна успішно приміряти на себе у ході навчання. Під час виконання магістерської дисертації у мене, як і у інших студентів, була можливість проводити дослідження у лабораторіях факультету, на сучасному та унікальному для України обладнанні, яке забезпечує дослідження структур за допомогою оптичного та електронного мікроскопівфазового аналізу тощо.

Тому при вступі до аспірантури я чітко розуміла, що його наявність у значній мірі полегшить процес написання докторської дисертації і збереже найдорогоцінніший у нашому світі ресурс – час. Я можу бути спокійною, адже отримання експериментальних даних та їх опрацювання проводиться оперативно, а значить робота над будь-яким проектом, старт-апом, докторською дисертацією тощо, не буде затягуватися.

Смірнова Я., аспірантка 1 курсу кафедри ЛВЧКМ