Формувальні матеріали (2020 Р.В. Лютий, І.М. Гурія). У підручнику представлено інформацію про історичний розвиток процесів виготовлення ливарних форм і стрижнів та важливі питання формоутворення. Викладено дані про всі матеріали для отримання форм та стрижнів: вогнетривкі наповнювачі, зв’язувальні компоненти, добавки, допоміжні та протипригарні матеріали; наведено процеси приготування сумішей, їх склад, властивості та методи їх визначення; способи регенерації та відновлення сумішей. Висвітлено важливі питання формоутворення: загальні вимоги до ливарних форм та їх класифікація; різновиди процесів і параметри взаємодії форм із виливками.
Проектування ливарних цехів (2012 р., Федоров Г. Є., Ямшинський М. М., Могилатенко В. Г., Шинський О. Й., Гурія І. М.). Весь багаж досвіду в галузі будівництва, переобладнання та реорганізації ливарних підприємств викладено в двотомному підручнику. Наведено технічні характеристики усього відомого устатковання, правила та способи його розміщення в ливарних цехах. Роз’яснена методика розрахунків необхідної кількості одиниць основного, допоміжного та транспортного устатковання, наведено сучасні приклади планування вітчизняних і світових цехів. Видання відмічене премією Асоціації ливарників України як найкращий підручник для підготовки фахівців ливарного виробництва.
Теоретичні основи ливарного виробництва (2011 р., Дробязко В. М., Ямшинський М. М., Кочешков А. С., Могилатенко В. Г., Пономаренко О. І.) є базовим для підготовки ливарників, оскільки охоплює всі теоретичні уявлення щодо причин і наслідків ливарних процесів, накопичені вченими з початку ХХ століття і до сьогодні. Колектив авторів нагороджений премією Фізико-технологічного інституту металів і сплавів НАН України і Асоціацією ливарників України як найкраще навчальне видання року.
Контроль якості продукції в машинобудуванні (Федоров Г. Є., Фесенко А. М., Ямшинський М. М., Фесенко М. А.) розкриває всі існуючі способи визначення параметрів якості литих деталей – структури, механічних властивостей, наявності дефектів. Глибоко досліджені процеси та методи контролю якості, устатковання для них, дана генеральна класифікація дефектів литва, причин їх утворення та способів попередження або усування. Автори отримали диплом конкурсу «Литво-прогрес» (2010 р.) за найкращий навчальний посібник.
Виробництво виливків із спеціальних сталей. — К.: НТУУ КПІ, 2005. — 717 с.
Викладено теоретичні і практичні основи щодо виготовлення якісних виливків із легованих сталей спеціального призначення на наукових основах сучасних технологічних процесів плавлення, легування, мікролегування та модифікування сплавів на основі заліза і формоутворення з урахуванням світових досягнень у розробленні формувальних та стрижневих сумішей, а також керування процесами структуроутворення з метою одержання металу з високими спеціальними властивостями.
Изложены теоретические и практические основы по изготовлению качественных отливок из легированных сталей специального назначения на научных основах современных технологических процессов плавления, легирования, микролегирования и модифицирования сплавов на основе железа и формообразования с учетом мировых достижений в разработке формовочных и стержневых смесей, а также управления процессами структурообразования с целью получения металла с высокими специальными свойствами.
Зміст книги відповідає освітньо – професійній та фаховій програмі підготовки спеціалістів за напрямком „Металургія”, затвердженій Міністерством освіти і науки України. Книга необхідна майбутнім спеціалістам, магістрам, аспірантам, а також буде корисною працівникам академічних закладів і підприємств металургійного профілю і тим, хто хоче самостійно підвищити кваліфікацію.
Основний зміст цієї книги – це викладання принципів створення сталей із спеціальними властивостями, виготовлення із них якісних виливків відповідального та особливо відповідального призначення на наукових засадах сучасних технологічних процесів плавлення, легування, модифікування сплавів на основі заліза, формоутворення з урахуванням сучасних досягнень у розробленні формувальних і стрижневих сумішей та керування процесами структуроутворення з метою одержання металу з високими спеціальними властивостями.